19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Každé svoje významné dielo poznamenaj znakom kríža. Pamätaj si, že: načo je užitočná čo aj zlatá pečať, ak ňou pečatíš zhnitú slamu? Načo je užitočná Božia pečať – Kristov kríž – ak ho kladieš na čelo či ústa a tvoja duša je plná hniloby a špiny?

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť653 reakcie0
(Share 184 0)


1 Sol 5, 14-23

Príhovor

      Dnes sme si vypočuli záver prvého listu sv. apoštola Pavla Solúnčanom. Do pár krátkych rád, chcel akoby zhrnúť všetko, čo mu ležalo na srdci. je z nich cítiť obrovskú lásku, ktorej záleží na spáse týchto veriacich.
      Sv. Pavol zaiste často myslel na cirkev v Solúne. Myslel na vyčerpávajúcu prácu, ktorá predchádzala založeniu kresťanského spoločenstva, na dotieravosť a nepriateľstvo židov, kvôli ktorým musel po pár týždňoch Solún opustiť. Myslel na správy, ktoré hovorili o povážlivých manželských praktikách v Solúni, o pochybnostiach veriacich, čo sa týka vzkriesenia a iných nebezpečenstvách.
      Napriek tomu záver listu je plný dôvery v Božiu vernosť, ktorá i napriek mnohej ľudskej nevere splní svoje dobrotivé prisľúbenia. Pavlov optimizmus pochádza aj vedomia viery, nádeje a lásky, ktoré sú v Solúni viditeľné napriek všetkým slabostiam a vinám.
      Cesta je jasná. ostatné závisí od spolupráce dobrej vôle s Božou milosťou. Cestu k spáse možno ukázať, ale nemožno ňou prejsť namiesto iného. Po ceste k vlastnej spáse kráča každý sám, i keď je obklopený zástupmi svedkov a učiteľov.
      V ktorej časti svojej cesty k spáse sa nachádzame? Pokročili sme o kúsok? lebo sme ešte vôbec nepokročili? Každopádne urobíme dlhý krok dopredu, ak uposlúchneme radu sv. Pavla: „Chráňte sa zla v akejkoľvek podobe!“ Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(1083)
Téma: Bdelosť / 1 Sol 5, 6
05.02.2010 | Čítanosť(752)
Téma: 1 Sol 5, 16-24
16.06.2003 | Čítanosť(1964)
1 Sol 5, 1-28


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet