22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Aby sme videli, že veľa ľudí hynie svojou vlastnou vôľou, predstavme si, že v dome vznikol požiar; kto chce svoj život zachrániť, len čo uvidí požiar, zanecháva všetko a uteká, aby si zachránil život. Avšak iný chce si zachrániť svoje veci, zbiera ich, aby ich vyniesol, avšak požiar sa rozšíril, zachvátil ho a spálil ho; zahynul z vlastnej vôle, z lásky k niektorým svojim dočasným veciam. Tak aj tí, ktorí nedbajú na Božie prikázania, a sú zviazaní pozemskými putami, keď príde oheň večný, - zadusia sa svojimi neprávosťami.

~sv. Makar Egyptský, pustovník, +390 ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť683 reakcie0
(Share 190 0)


1 Sol 5, 1-8

Príhovor

      Je zaiste našou spoločnou skúsenosťou, že námahy a problémy všedného dňa nám ľahko odvádzajú myseľ od uvažovania nad večnosťou. Ba niekedy žijeme tak, akoby sme mali žiť večne, akoby neexistovala smrť, akoby neexistoval večný život.
      Preto sv. apoštol Pavol upozorňuje Solúnčanov i nás na druhý a slávny príchod Krista. Hovorí, „že Pánov deň príde ako zlodej v noci“. Môže to byť dnes, zajtra, o rok, o sto rokov...
      Vo chvíli Kristovho slávneho návratu nastane posledný súd. Len Otec pozná hodinu a deň tejto udalosti. On sám rozhodne, kedy nastane. Skrze svojho Syna vtedy povie svoje konečné slovo nad celými dejinami. Spoznáme zmysel celého diela stvorenia a celých dejín spásy. Pochopíme obdivuhodné cesty, po ktorých Božia prozreteľnosť viedla každú vec k jej poslednému cieľu. Bude to chvíľa víťazstva Božej spravodlivosti. (por. KKC 1040)
      Posolstvo posledného súdu volá k obráteniu, kým Boh ešte dáva ľuďom čas. Preto sv. Pavol vyzýva k bdelosti. Je treba skoncovať s hriechom, s kompromisom na ceste viery. Je potrebné prijať úplne kresťanskú náročnosť a odmietnuť priemernosť vo všetkom čo konáme i v stave, v ktorom žijeme. Takáto bdelosť má byť našim znakom. Je to konkrétny čin, ktorý vychádza z našej lásky ku Kristovi.
      Nedovoľme námahe všedného dňa, aby nás odviedla od bedlivosti. Ale posväcujme svoju prácu. Konajme všetko s takou láskou a dokonalosťou, akoby sme to robili Kristovi, akoby od toho závisela naša spása. Takto nás už námahy všedného dňa nebudú odvádzať od Boha, ale budú nám ho vždy pripomínať. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(1150)
Téma: Bdelosť / 1 Sol 5, 6
05.02.2010 | Čítanosť(803)
Téma: 1 Sol 5, 16-24
16.06.2003 | Čítanosť(2008)
1 Sol 5, 1-28


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet