23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Len čo som uveril v Boha, pochopil som, že som nič iné nemohol urobiť, než žiť pre neho.”

~CHARLES DE FOUCAULD~

20.06.2003 - Miron
čítanosť454 reakcie0
(Share 165 0)


1 Sol 4, 1 Sol 5,

Príhovor

      E. Gilson povedal: „Kresťanstvo nie je zo sveta, no je v ňom, a spasí svet iba ak ho posvätí... Zasiate do sveta, ktorý sa stále vyvíja, keď to, čo práve s námahou vykupuje, mu uniká, jeho vyčerpávajúcou úlohou je bez prestania opäť začínať. Sám Ježiš Kristus predvídal túto neustálu agóniu, ktorá neoprávňuje jeho učeníkov oddať sa dakedy ilúzii, akoby svet bol navždy pokresťančeným.“
      Tieto slová dobre vysvetľujú výzvu sv. Pavla k neustálej bdelosti. Táto výzva patrí nám, lebo sme v pokušení upadnúť do malomyseľnosti pri pohľade na rôzne trendy v spoločnosti, ktoré nemajú s kresťanstvom nič spoločné ako aj na zreteľný úpadok mravného života, ktorý je ešte k tomu prezentovaný ako niečo normálne a moderné.
      Musíme si však uvedomiť, že prví kresťania boli ešte v ťažšej situácií. Boli obklopení modlárstvom, spoločnosť bola morálne celkom narušená, rodinný život rozvrátený. Carpe diem – to bola vtedajšia životná zásada. Využi každú minútu, utrhni zo života, čo môžeš – všetko pre svoj osoh, pôžitok. Kresťanstvo sa v tejto spoločnosti javilo ako vrcholné bláznovstvo. A napriek tomu „toto bláznovstvo“ oslovilo toľkých, že kresťanstvo v prvých troch storočiach zaznamenalo obrovský rozmach.
      Na pokušenie k malomyseľnosti odpovedajme svojou radikálnosťou a úprimnou vierou. Jedine krásnym svedectvom kresťanského života môžeme zastaviť všetky negatíva dnešnej doby. K tomu „sa navzájom potešujte a povzbudzujte“ (1 Sol 5, 11). Amen.

      Týždeň po 23. nedeli po ZSD


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet