20.júl 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Vzal si prirodzenosť sluhu, ale bez špiny hriechu. Ľudské povzniesol, ale neumenšil božské. Lebo keď sa zriekol seba tým, že sa neviditeľný dal vidieť a Stvoriteľ i Pán všetkého chcel byť jedným zo smrteľníkov, bolo to z milosrdnej náklonnosti, a nie z nedostatku moci. A tak ten, ktorý v božskej prirodzenosti stvoril človeka, v prirodzenosti sluhu sa stal človekom.

~sv. Lev Veľký~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1055 reakcie0
(Share 189 0)


1 Sol 4, 13-17

Príhovor

      Neveriaci človek je voči smrti bezradný. Svoju bezradnosť sa snaží zakryť nádherou pohrebných obradov, žulovými pomníkmi... Platia však o nich slová sv. Pavla, že „nemajú nádej“.
      Pravý kresťan sa neobáva smrti, pretože vie, že krstom a vierou vstúpil do nezničiteľného spoločenstva s Kristom a do večného spoločenstva s Bohom Otcom. Smrť je len mostom k tomuto večnému spoločenstvu a eucharistia je pokrmom na tejto ceste.
      Apoštol nás napomína, aby sme neprejavovali iba ľudský súcit ľuďom zarmúteným nad smrťou svojich drahých, ale aby sme im dávali i túto radostnú nádej vychádzajúcu z kresťanského svedectva.
      Orelánsky biskup Dupanloup boj jeden z najznámejších francúzskych biskupov. Raz ho zavolali k dvadsaťročnej žene, ktorá po pôrode svojho prvého dieťaťa zomierala. Mala veľmi bohatého, ale aj dobrého muža. Jej rodičia ju tiež veľmi milovali, pretože bola ich veľkou nádejou. Keď ju otec biskup videl, nezdržal sa a povedal: „Dieťa moje, to je rana!“ Ona sa na neho pozrela a s úsmevom odpovedala: „Aká rana? Veď ja idem do neba a to nemôže byť rana!“
      Takto zomrela mladá žena, ktorá opustila manžela, rodičov i svoje dieťa. Pokojne odišla na druhý svet, lebo žila vo viere a nádeji na večný život. (F. Dancák, Dal nám príklad, l3.dodatok, str.ll8)
      Dnes, keď sa modlíme za našich drahých zosnulých, prosme tiež o silnú vieru a zbožnosť života, aby sa i nám stali mostom do večného spoločenstva s Bohom. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(1439)
Téma: Čistota / 1 Sol 4, 1-12
16.06.2003 | Čítanosť(1782)
1 Sol 4, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet