22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Každé vypovedané slovo je nepravdivé. Každé napísané slovo je nepravdivé. Každé slovo je nepravdivé. Ale čo existuje bez slov?

~Elias Canetti ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť575 reakcie0
(Share 176 0)


Utorok po 13. nedeli po ZSD / 1 Sol 3, 8b-13

Príhovor

      Reč prezrádza, čo sa skrýva v srdci človeka. Ak by sme z tohto pohľadu čítali dnešný úryvok z listu veriacim v Solúne, mohli by sme povedať, že v Pavlovom srdci je veľká láska k týmto veriacim, Túži byť s nimi, aby doplnil všetko, čo ešte chýba ich viere, no okolnosti mu to nedovoľujú. Nuž im píše svoje prianie, ktoré je skôr modlitbou, než obyčajným oznámením.
      Píše, čo mu diktuje srdce: „Pán nech zveľadí a rozhojní vašu lásku navzájom i voči všetkým tak, ako ju my máme voči vám.“
      Apoštol túži posilniť vieru Solúnčanov a píše im o láske. Napriek zdaniu určitého rozporu, praje im a vyzýva ich k naplneniu tohto najvyššieho zákona, bez ktorého by bolo kresťanstvo mŕtve.
      Kedysi bola v televízií hra zo života starých ľudí z domova dôchodcov. Jednej dôchodkyni niekto ukradol šesť zlatých mincí, ktoré si doniesla zo svojho domova na pamiatku. Zlodejkou bola iná dôchodkyňa, ktorá sa neskôr s plačom priznala, že mince ukradla, aby si „kúpila“ návštevu svojich detí a vnukov. Napísala im, že niečo pre nich má a zaumienila si, že im dá jednu mincu s tým, že pri budúcej návšteve dostanú ďalšiu. (HS 1985/86 – 1/7)
      Takto vyzerá svet, kde nevládne láska. A v takomto svete sa láska nedá kúpiť ani za peniaze.
      Dnes sv. apoštol Pavol adresoval svoje prianie o vzraste vzájomnej lásky nám. Prijmime túto jeho výzvu, aby sme tak naplnili najväčšie prikázanie kresťanstva a tak urobili krajším nielen svoj život a život svojich blížnych, ale tak trošku aj život celého sveta. Amen.

      Týždeň po 23. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1528)
1 Sol 3, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet