24.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Takzvané správy z prvej ruky bývajú často vysaté z prsta.

~V. Scislowki~

20.06.2003 - Miron
čítanosť558 reakcie0
(Share 177 0)


Piatok po 22. nedeli po ZSD / 1 Sol 2, 14-20

Príhovor

      Sv. apoštol Pavol pokračuje v chvále Solúnčanov. Chváli ich za vytrvalosť a vernosť v čase prenasledovania od Židov. Na ich adresu hovorí tvrdé slová, plný rozhorčenia, že tak bránia šíreniu evanjelia.
      Nuž ako je to vlastne so Židmi? Odpoveď nám dáva II. vatikánsky koncil, ktorý hovorí: „Nemožno pripočítať všetkým Židom bez rozdielu, ani vtedajším ani dnešným, čo bolo spáchané pri jeho mučení... Židia nesmú byť označovaní ani za zavrhnutých Bohom, ani za prekliatych... „ (Nae 4.)
      Cirkev v učiteľskom úrade viery a vo svedectve svojich svätých nikdy nezabudla, že každý hriešnik je príčinou a nástrojom... utrpenia božského Vykupiteľa. Vzhľadom na to, že naše hriechy urážajú samého Krista, neváha cirkev kresťanom pripísať oveľa ťažšiu zodpovednosť za Ježišovu popravu, ktorú oni sami často zvaľovali len a len na Židov. (KKC 598)
      Sú to závažné slová, ktoré by nás nemali nechať ľahostajnými. Kristus bol umučený i za naše hriechy. Hriechy nášho života, hriechy dnešného dňa, ktoré sme spáchali, naša záľuba v nerestiach a rozkošiach, to všetko bolo príčinou ukrižovania. Neotrasie to tebou, brat, sestra...? Nepohne ťa to k väčšej láske k Ukrižovanému? Nepohne ťa to k ľútosti, že i ty si bol nástrojom jeho utrpenia?
      Nuž konajme pokánie. Vyznávajme svoje hriechy, dokončme svoje obrátenie, vzdajme sa každého hriechu a neustále chváľme Pána, že za nás zomrel, aby nám mohol darovať nový život. Amen.

      Týždeň po 22. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(1683)
Téma: Kňaz / 1 Sol 2, 7-9.13
16.06.2003 | Čítanosť(1643)
1 Sol 2, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet