17.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Na Vianoce by mala ku všetkým ľuďom zaletieť radostná zvesť: Boh vytvorený k obrazu a podobenstvu kráľov, cisárov, tyranov a referentov je mŕtvy. Ale narodil sa Boh, ktorý sa s nami, ľuďmi tak stotožnil, že „stať sa Bohom“ od tejto chvíle znamená to isté, ako „stať sa človekom“.

~F.J. Schierse ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť527 reakcie0
(Share 172 0)


Štvrtok po 22. nedeli po ZSD / 1 Sol 2, 9-14a

Príhovor

      Správne počínanie si zasluhuje chválu. Apoštol Pavol chválou vôbec nešetrí, keď píše veriacim v Solúne. A čo je dôvodom tejto veľkej chvály?
      Apoštol Pavol vzdáva vďaky Bohu za to, „že keď ste prijali od nás Božie slovo, ktoré sme hlásali, neprijali ste ho ako ľudské slovo, ale – aké naozaj je – ako slovo Božie, a ono pôsobí vo vás veriacich“.
      Keď sa chcel Boh ľuďom zjaviť, urobil to tak, aby to bolo prijateľné a vhodné pre ľudí. A tak používa samotného človeka. Každá kniha Svätého písma je úplne od Boha a úplne od človeka. Spisovateľ písal z inšpirácie Svätého Ducha. Obsah pochádzal od Boha, štýl a obratnosť vyjadrovania závisela od pisateľa. Preto sú knihy Svätého písma čo sa týka štýlu tak odlišné. Napriek tomu podávajú tie pravdy, ktoré chcel Boh zjaviť ľuďom.
      Môžeme si to ozrejmiť týmto príkladom. Ak nejakú hudobnú skladbu zahrá začiatočník, tak je to úplne niečo iné, než by ju zahral ten najlepší umelec. Skladba je tá istá, ale prednes závisel od schopnosti hudobníka.
      Boh sa nám zjavil vo Svätom písme. Tam ho môžeme spoznať. Môžeme pochopiť jeho zmýšľanie, jeho lásku k nám. Tam môžeme nájsť správnu cestu pre svoj život, návod na vyriešenie našich problémov a ťažkostí ako aj mapu, ktorá nám ukazuje cestu k večnému životu.
      So Svätým písmom stojí a padá naše kresťanstvo. Čím viac si Božie slovo zamilujeme, tým viac spoznávame Boha a tým viac rastieme v dokonalosti. Amen.

      Týždeň po 22. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(1616)
Téma: Kňaz / 1 Sol 2, 7-9.13
16.06.2003 | Čítanosť(1621)
1 Sol 2, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet