20.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Sám Boh je prítomný v každom nepokoji toho, kto ho hľadá. On sám je v hĺbke jeho srdca a vedie ho.

~René Schwab~

20.06.2003 - Miron
čítanosť574 reakcie0
(Share 179 0)


Utorok po 22. nedeli po ZSD / 1 Sol 1, 6-10

Príhovor

      Mladí ľudia, ktorých zaujíma šport, vidia svoj vzor v športovcoch, ktorí dosahujú vrcholné výkony. Pre iných sú vzorom speváci, herci, či iní známi ľudia. Človek si však musí múdro vybrať vzor pre svoj život, lebo ak si vyberie zle, môže ho to veľmi negatívne ovplyvniť.
      Sv. Pavol chváli Solúnčanov, že si vybrali dobre. Hovorí: „Bratia, vy ste napodobňovali nás i Pána...“
      Zvoliť si Krista za vzor svojho života je veľmi múdre. Človek sa potom nemôže pomýliť v živote. Ba dokonca ani v prostredí, kde je málo kresťanov, ba kde nie sú žiadni kresťania, nestratí svoju správnu orientáciu. K tomu je však potrebné poznanie. Nemôžem nasledovať toho, koho nepoznám. Preto je potrebné priam smädiť po všetkom, čo nám môže pomôcť lepšie spoznať Krista. Sväté písmo, dobrá kresťanská literatúra ako aj rozjímavá modlitba sú dobré zdroje poznania.
      A čo sa stane, keď budeme nasledovať príklad nášho Spasiteľa? Staneme sa vzorom pre druhých ľudí. Sv. Pavol to potvrdzuje, keď píše Solúnčanom: „... stali ste sa vzorom všetkým veriacim v Macedónsku a v Achájsku.“ Dobrý život vo viere Solúnčanov vydal dobré a hojné ovocie.
      Tí, ktorí si dávajú za vzor života známych športovcov či umelcov, môžu dosiahnuť mnoho dobrých výkonov vo svojom odbore, ale to ešte nezmení svet. Tí, ktorí si zvolia za svoj vzor Krista, môžu dosiahnuť podobné výsledky, ale s tým, že kvalita ich života zasiahne srdcia mnohých ľudí, zmení ich a tým zmení i svet. Amen.

      Týždeň po 22. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1646)
1 Sol 1, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet