23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Kristus svojím telom prekonal náhrobný kameň a vstúpil cez zatvorené dvere do večeradla, kde boli zhromaždení učeníci. On mohol vstúpiť aj do tela Márie bez toho, žeby porušil jej panenstvo.”

~ALBINO LUCIANI~

20.06.2003 - Miron
čítanosť600 reakcie0
(Share 210 0)


Pondelok po 22. nedeli po ZSD / 1 Sol 1, 1-5

Príhovor

      Dnes začíname čítať z prvého listu sv. apoštola Pavla veriacim v Solúne. Apoštol Pavol ho napísal počas pobytu v Korinte. Dôvodom pre napísanie tohto listu boli niektoré bludy a nedorozumenia, ktoré sa behom času v tejto cirkvi rozrástli. Boli to problémy sexuálnej mravnosti, vzájomných vzťahov, posmrtného života ako aj otázky, ktoré sa týkali druhého príchodu Ježiša Krista.
      Sú to zaiste otázky, ktoré mnohokrát trápia veriacich i v dnešnej dobe. Preto bude pre nás užitočné rozjímať nad týmto listom. Ak k tomu pridáme aj súkromné čítanie tohto listu doma, stane sa pre nás zdrojom mnohého povzbudenia.
      Pozrite len na úvodný pozdrav sv. Pavla: „Milosť vám a pokoj.“
       „Milosť a pokoj“ to nie je len prianie, ale znamená tiež správu. Je to zvesť, že sme v milosti, to znamená v Božej priazni. Že vďaka Kristovi nám Boh venuje svoj pokoj a priazeň. „Milosť“ je slovo, ktoré v sebe zahrňuje celú kresťanskú zvesť, celé evanjelium.
      Ako odpovedáme na tento veľký Boží dar? Je to ľahostajnosť? Prijímame tento nezaslúžený dar ako úplnú samozrejmosť, ktorá nás už nedokáže vyprovokovať k stále vzrastajúcej láske a oslave Boha?
      Skúsme počas tejto sv. liturgie, ale i potom doma ďakovať Bohu, že nás urobil svojimi deťmi, že nám dal sviatosti, ktoré nás vedú k večnému domovu, že nám dal svoje slovo, ktoré nás učí múdrosti. Ďakujme Bohu za všetky dobrodenia, ktoré sme prijali z jeho dobroty. Za tie, o ktorých vieme, ale aj za tie, o ktorých nevieme. Amen.

      Týždeň po 22. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1683)
1 Sol 1, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet