19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh naše modlitby nepotrebuje, ale potrebujeme ich my sami. Keď sa skutočne modlíme, niečo sa v nás mení. Skrze modlitbu sa môžeme premieňať, môžeme zdokonaľovať svoj zrak a sluch, sústreďujeme sa na to, čo od nás chce Boh. Stávame sa tichšími, nehľadíme iba sami na seba, ale vstupujeme do nového širšieho horizontu.

~O. Betz ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť527 reakcie0
(Share 194 0)


Štvrtok po 21. nedeli po ZSD / Kol 4, 2-9

Príhovor

      V závere listu veriacim v Kolosách sv. Pavol pripomína dôležitosť modlitby a aj sám prosí o modlitbu, aby ohlasovanie evanjelia prinieslo svoje plody.
      Zaujímavé je však poučenie, ako sa správať k tým, ktorí sú „mimo“. Kto sú tí „mimo“? Azda Kristus vylučuje niekoho zo svojej lásky? To nie. Mimo sú tí, ktorí na zvestované evanjelium odpovedali negatívne. Buď s úplnou pasivitou a ľahostajnosťou, alebo dokonca s nepriateľstvom. Je však možné k ním pripočítať aj tých kresťanov, ktorých s vierou spája jedine krst, ktorý im bol udelený ešte ako deťom. Dá sa povedať, že práve títo ľahostajní vo viere narobili Cirkvi viac škody ako všetci nepriatelia.
      Aký postoj k ním máme zaujať? To Pavol nepíše. Píše, ako sa k ním máme správať. Dôraz kladie na múdrosť a reč. V múdrosti je zahrnutá ako jednoduchosť, tak i opatrnosť, ako apoštolská horlivosť, tak i tiché svedectvo života. Múdrosť znamená tiež poznanie, čo z toho kedy a ako použiť.
      Milá reč má byť soľou korenená. teda žiadne lichôtky, klamstvá, hanebné slová, ale reč preniknutá láskou, náboženským duchom, citom pre zodpovednosť a pravdu.
      Ak si toto osvojíme, potom už nebudeme žiť len medzi tými, ktorí sú „mimo“, ale budeme žiť s nimi, ba dokonca pre nich. Možno, ak budeme múdri a budeme vedieť správne hovoriť, možno, že tí, ktorí sú teraz „mimo“, raz budú s nami. Amen.

      Týždeň po 21. nedeli po ZSD

09.09.2010 | Čítanosť(2022)
Téma: Kol 4, 6 / Povzbudenie /
16.06.2003 | Čítanosť(1815)
Kol 4, 1-6
16.06.2003 | Čítanosť(1799)
Kol 4, 7-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet