16.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Duša je podobná železu, ktoré, keď ho ponecháme voľne, bude hrdzavieť a keď ho položíme do ohňa, očisťuje sa. Dokiaľ sa drží v ohni, samo sa stáva akoby ohňom. Nikto sa nemôže dotknúť rozpáleného železa, ako sa nemôže dotknúť ohňa. To isté sa robí s dušou. Dokiaľ duša prebýva v Bohu, dokiaľ sa poučením a modlitbou posilňuje, dotiaľ prebýva akoby rozpálená ohňom, páli všetkých svojich nepriateľov, ktorí ju prikryli hrdzou v čase, keď sa o seba nestarala. Čo robí materiálny oheň so železom, to robí božský oheň s dušou: očisťuje ju a obnovuje.

~pustovník Izaiáš~

20.06.2003 - Miron
čítanosť762 reakcie0
(Share 217 0)


Téma: Viera

Myšlienky... 3a/2001

      Viera je dar. Okamžite sa však natíska otázka, ako a odkiaľ získavame túto vieru. Odpoveď sv. Pavla je jasná: „Viera je z hlásania...“ Viera sa teda rodí a rastie v prítomnosti slova, ktoré ohlasuje vieru.
      Je to niečo výnimočné. Umenie sa rodí z inšpirácie, filozofia z uvažovania, technológia z výpočtu a experimentu. Jedine viera vzniká z počutia. Myšlienky človeka vždy predchádzajú jeho slová. O myšlienkach, ktoré pochádzajú od Boha platí opak. Najprv prichádza slovo, a potom skrze toto slovo myšlienka, ktorá sa stáva vierou. Človek si sám nemôže dať vieru. Viera v podstate závisí od nejakej udalosti, ktorá človeku zvestuje Boha a tak následne daruje vieru.(podľa: Nová evanjelizácia 2000, s.23)
      Že je tomu tak, dosvedčuje aj naša skúsenosť. Kde je začiatok našej viery? Nezrodila sa vtedy, keď nám mamky rozprávali o Bohu, keď nás učili prvým detským modlitbám? Nerástla naša viera na základe hlásania Božích právd na náboženstve alebo pri počúvaní homílie?
29.11.2010 | Čítanosť(3689)
Téma: Lk 17, 6 / Viera
25.06.2003 | Čítanosť(2516)
Téma: Viera


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet