22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Milovať nejakého človeka znamená vytvoriť pre neho priestor budúcnosti.

~G. Marcel ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť726 reakcie0
(Share 262 0)


Kol 3, 12-17

Príhovor

      Kristus je stredom duchovného života. Je ako slnko, ktoré svetlom naplňuje všetko, ak sa jeho lúčom nepostaví nejaká prekážka. Krstom sme napojení na Kristovo mystické telo. Preto celý život kresťana, celý súhrn jeho činností má smerovať k Bohu. Denné svetlo jasne svedčí o prítomnosti slnka. Podobne každá naša činnosť má byť svedectvom prítomnosti Boha v našom srdci.
      Sv. Pavol to pekne povedal: „A všetko, čo hovoríte alebo konáte, všetko robte v mene Pána Ježiša a skrze neho vzdávajte vďaky Bohu Otcovi.“
      Ak sa nám tento životný program zdá náročný, možno, že je to preto, že Kristus ešte nie je stredom nášho života. V takom prípade je potrebná korekcia smeru života, pre šťastný pozemský, ale hlavne večný život. Sv. Pavol spomína hodnoty, ktoré budú takto napĺňať náš život: milosrdenstvo, láskavosť, pokora, miernosť, trpezlivosť, schopnosť odpúšťať, pokoj a láska.
      Aby sme to dokázali, musíme neustále smerovať ku Kristovi. Deň nám núka niekoľko príležitosti, aby sme si toto nasmerovanie uvedomili. Ráno je to modlitba s určitým predsavzatím na deň. Na obed znova modlitba s krátkym spytovaním svedomia, v ktorom zhodnotíme predpoludnie. Výsledkom je nové predsavzatie na popoludnie a večer. Večerná modlitba s prehodnotením celého dňa je ďalšou zastávkou cez deň, kedy sa môže odohrať naše znovunasmerovanie na Krista. A to už nespomínam účasť na sv. liturgii, čítanie Svätého písma, či iné duchovné čítanie.
      Nuž dbajme, aby v našom živote nechýbali pravidelné zastávky, počas ktorých sa odohrá naše znovunasmerovanie na Krista. Takto budeme rýchlo rásť v kresťanskej dokonalosti a svätosti. Amen.
16.06.2003 | Čítanosť(2417)
Kol 3, 12-17
16.06.2003 | Čítanosť(1941)
Kol 3, 1-11
16.06.2003 | Čítanosť(1845)
Kol 3, 18-25


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet