17.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak by sme upadli do hriechu, okamžite sa so zármutkom pokorme v Božej prítomnosti. Potom sa s neobmedzenou dôverou hoďme do oceánu jeho dobroty, kde každý pád bude zabudnutý a strach premenený na lásku.

~Svätý Pavol z Kríža ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť695 reakcie0
(Share 193 0)


Flp 3,17-21

Príhovor

      Keď čítame listy sv. apoštola Pavla, nemôžeme si nevšimnúť, s akou láskou a zároveň horlivosťou vedie ku Kristovi prvých kresťanov. I my dnes môžeme prijať jeho vedenie a tým prehĺbiť svoj vzťah k Ježišovi.
      Čo nám teda dnes Pavol hovorí? Spomína dve kategórie ľudí. Jedni sú Kristovi nepriatelia, druhí Kristovi priatelia. Obe skupiny majú svoje záujmy, ale majú tiež svoj koniec.
      Tí prví majú záujem len o pozemské veci. Žijú ako „nepriatelia Kristovho kríža“. Podľa sv. Pavla ich bohom je brucho. Sú to dokonalí materialisti a pôžitkári. Nemajú Boha, nemajú hanby. Chvália sa vecami, za ktoré by sa vlastne mali hanbiť. Ich koncom je záhuba.
      Tá druhá skupina, Kristovi priatelia, žijú tiež na zemi, ale vedia, že ich pravá vlasť je inde. Nedajú sa zotročiť pôžitkami, ktoré ponúka svet, pretože ich posilňuje nádej na oveľa lepšie dobrá, ktoré očakávajú od svojho Spasiteľa. Nie je ľahké o tom rozprávať. Veď ide o veci, na ktoré nemáme slov. Dokonca aj sv. Pavol sa obmedzuje na poznámku: „On mocou, ktorou si môže podmaniť všetko, pretvorí naše úbohé telo, aby sa stalo podobným jeho oslávenému telu.“
      Toto pretvorenie sa už vlastne začalo krstom tu na zemi. Kristova milosť je kvasom, ktorý premieňa z vnútra. Ale to úplné premenenie nastane až vo večnom živote.
      Žime teda v každej chvíli ako Kristovi priatelia, aby sme dosiahli našu nebeskú vlasť so všetkými jej dobrami. Amen.
16.06.2003 | Čítanosť(2207)
Flp 3, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet