17.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kto stavia svoju katedrálu, na stavbu ktorej treba sto rokov, ten môže sto rokov žiť, zachovajúc si bohatstvo srdca.

~Antoine de Saint-Exupéry ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1475 reakcie0
(Share 372 0)


Piatok po 19. nedeli po ZSD / Flp 3, 8-19

Príhovor

      Kresťan dobre vie o krásnych pozemských veciach. Ďakuje Bohu za ne a vôbec neznižuje ich hodnotu. Na druhej strane však vie o ďaleko krajších veciach, ktoré sa týkajú večnosti. Poznáva ich z Božích prísľubov. Sv. Pavol to pekne vystihuje: „Bratia, čo mi bolo ziskom, kvôli Kristovi pokladám za stratu. A vôbec všetko pokladám za stratu pre vznešenosť poznania Krista Ježiša, môjho Pána.“
      To je teda cieľ, ku ktorému máme putovať, pre ktorý sa máme namáhať. Je však možné, že nás v tomto úsilí zväzuje naša minulosť. To zlé, čo sa odohralo v minulosti, nás neraz zahŕňa toľkými výčitkami, že si až myslíme, že nemáme vôbec právo usilovať sa o budúce dobrá, ktoré nám Boh prisľúbil. V tomto prípade vložme svoju zlú minulosť do Božích rúk. Uznajme pred ním svoju vinu a s ľútosťou ju odovzdajme Božiemu milosrdenstvu. Potom s odvahou vykročme dopredu!
      No v minulosti nie sú len zlé veci. je tam mnoho dobrého. I to sa však niekedy môže stať putom, ktoré nám bráni ísť ďalej. A to vtedy, keď prilnieme k týmto dobrým veciam a budeme žiť iba zo spomienky na ne. Odpútame sa od nich iba vtedy, keď ich budeme považovať iba za odrazový mostík pre dosiahnutie ešte lepších dobier.
      Nech sa nám vodítkom stanú slová sv. Pavla: „Zabúdam na to, čo je za mnou, a uháňam za tým, čo je predo mnou. Bežím k cieľu, za víťaznou cenou Božieho povolania zhora v Kristovi Ježišovi.“ Amen.

      Týždeň po 19. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(2207)
Flp 3, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet