24.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Naša doba málokedy zabíja nepohodlných kazateľov. Zosmiešni ich však a odstaví.

~WILHELM E. VON KETTELER~

20.06.2003 - Miron
čítanosť640 reakcie0
(Share 204 0)


Utorok po 19. nedeli po ZSD / Flp 2, 16b- 23

Príhovor

      Pred niekoľkými rokmi vyšla vo Francúzsku kniha s názvom „Veľké volanie“. Má byť buditeľkou svedomia katolíckeho sveta. Medzi iným v nej môžeme čítať aj toto: „Už dvetisíc rokov uplynulo od obety kríža. Vykupiteľ preto obetoval svoj život, aby získal pre ľudí večný život. Dnes, keď na svete žije vyše troch miliárd ľudí, niečo cez 700 miliónov je katolíkov – asi šestina ľudstva. A ostatok? Ani nevedia o svojom vykúpení, nevedia o kríži. Medzi samotnými katolíkmi 60% nepraktizujú svoju vieru. A medzi tými, ktorí praktizujú, prevažujú percenta ľudí nevýrazných, povrchných, dokonca dvojtvárnych, ktorí veľmi ľahko pristupujú na kompromis, zamieňajú hriech s Božím životom, nenávisť s náboženskými praktikami, sebectvo s dokonalosťou. Chýba dôslednosť, chýbajú pevné osobnosti, chýba rozhodný postoj voči zlu a jeho odmietnutie.“
      Ako na nás pôsobia tieto slová: ako pesimizmus alebo ako výzva? V každom prípade neodmietame pravdivosť týchto slov. Ak však ostaneme len pri tomto konštatovaní, zavládne v nás pesimizmus. Ale ak nás pohnú k rozhodnutiu dôslednejšie nasledovať Krista, sú pre nás spásonosnou výzvou.
      Bolo by dobré osvojiť si zápal sv. Pavla, ktorý badáme v jeho dnešných slovách veriacim vo Filipách. A tak sa staneme spolupracovníkmi na šírení Božieho kráľovstva.
      Veľmi rád si spomínam na jeden rozhovor so staršou ženou. Hovorila, že sa veľmi hnevala na manžela, že chodí do krčmy. Zaujímavé pritom bolo, že si tam nikdy nedal alkohol, iba kofolu. Vytýkala mu, že prečo tam teda chodí, prečo nie je radšej doma. A on jej povedal: „Vieš, tam môžem niečo povedať o Bohu chlapom, ktorí kostol obchádzajú.“ Kiež by v každom z nás horel podobný zápal pre Boha a evanjelium. Amen.

      Týždeň po 19. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(1694)
Téma: Kristus / Flp 2, 9-10
16.06.2003 | Čítanosť(3935)
Flp 2, 1-18
16.06.2003 | Čítanosť(1924)
Flp 2, 19-30


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet