17.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    ... strata citlivosti pre hriech je teda formou alebo výsledkom popierania Boha... Ak hriech je prerušením synovského vzťahu k Bohu s cieľom, aby sa život človeka vymanil z jeho poslušnosti, vtedy hrešiť neznamená len popierať Boha; hrešiť znamená tiež aj žiť, ako keby Boh nejestvoval, vymazať Boha z každodenného života.

~Ján Pavol II.~

20.06.2003 - Miron
čítanosť739 reakcie0
(Share 217 0)


Streda po 18. nedeli po ZSD / Flp 1, 12-20a

Príhovor

      Dnešné čítanie nám dáva možnosť nazrieť do Pavlovho srdca. Vidíme srdce naplnené láskou ku Kristovi. Pavol je vo väzení, napriek tomu však dostáva správy o kresťanských spoločenstvách, ktoré založil v Malej Ázií i v Európe. Je pravdou, že niektorí predstavení týchto spoločenstiev akosi závideli úctu, aká vo všeobecnosti vládla k Pavlovi. Možno aj preto im niekedy viac záležalo na tom, ako zraniť Pavla, než ohlasovať Krista.
      V Pavlovi však nie je ani štipka hnevu. Je príliš oddaný Bohu, aby myslel na seba. Svedčia o tom jeho slová: „... myslia si, že spôsobia súženie mojím okovám. Čo na tom?! Len nech sa akýmkoľvek spôsobom, či už pod zámienkou, alebo úprimne zvestuje Kristus.“
      Nedá sa zabrániť, aby do úlohy ohlasovania evanjelia neprenikli rôzne ľudské slabosti, či už v podobe žiarlivosti, závisti, túžby po sláve a obdive. Zaiste to nie je chvályhodné. Ale i na tieto nešváry je potrebné povedať s Pavlom: hlavné je, že sa ohlasuje Kristus. To neznamená byť tolerantný k spomínaným slabostiam, ale zveriť ich Kristovi, ktorý si svoju pravdu obráni a očistí.
      Modlime sa za všetkých súčastných i budúcich ohlasovateľov evanjelia, aby dokázali v tejto službe zabudnúť na seba, nedali sa zviesť žiadnymi pokušeniami k pýche, ale aby čisto a s radosťou ohlasovali Krista.

      Týždeň po 18. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(2199)
Flp 1, 11-30
16.06.2003 | Čítanosť(2177)
Flp 1, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet