22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Prečo som kresťanom?... Pretože cítim, že ľudské dobrodružstvo ústi v inú vec, ako v prázdne zúfalstvo, v prázdne vypytovanie sa alebo v prázdnu bezstarostnosť.

~G. Thibon ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť913 reakcie0
(Share 242 0)


Utorok po 18. nedeli po ZSD / Flp 1, 8-14

Príhovor

      Veriaci vo Filipách boli Pavlovi zvláštne oddaní, pretože jedine od nich Pavol prijal hmotnú podporu. I slová dnešného čítania hovoria o veľkej dôvere, ktorú Pavol prechovával k týmto veriacim. Pozná ich vieru, preto sa modlí, aby rýchlo rástli k dokonalosti. Hovorí: „A modlím sa za to, aby vaša láska čoraz viac rástla v pravom poznaní a vo všestrannom chápaní, aby ste vedeli rozoznať, čo je lepšie, aby ste boli čistí a bez hany pre Kristov deň, plní ovocia spravodlivosti, ktoré je skrze Ježiša Krista na Božiu slávu a chválu.“
      Vieme, že sme pozvaní k rovnakej dokonalosti. A predsa, keď vidíme mnohé osobné slabosti, upúšťame od snaženia. Musíme si uvedomiť, že kresťanská dokonalosť nespočíva v mnohých a dlhých modlitbách, ani v prísnom telesnom pokání, ani v duchovných útechách, ani v činoch, ktoré budia obdiv, ani v členstve v náboženských spolkoch, ani vo vstupe do duchovného stavu. Kresťanská dokonalosť je v láske. Sv. František Saleský povedal: „Nepoznám inú dokonalosť, než milovať Boha celým srdcom.“ Milovať Boha znamená prijať v celom rozsahu to, čo vyžaduje jeho svätá vôľa. Milovať Boha tiež znamená milovať všetko, čo má k Bohu vzťah. A tak by sme mohli zabudnúť všetky prikázania, ale keby sme milovali Boha celým srdcom, neporušili by sme ani jedno.
      Boh nás nezaväzuje k nemožnému. Ak od nás očakáva rast v dokonalosti a svätosti, umožňuje nám to aj naplniť. V každej životnej situácií nám dáva svoju milosť. treba len prosiť a urobiť to, čo závisí od nás.

      Týždeň po 18. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(2222)
Flp 1, 11-30
16.06.2003 | Čítanosť(2193)
Flp 1, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet