22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Všimnite si, ako veriaci cítia so svojimi pastiermi. Neutiekajú sa k protestom a rebéliám, ale k modlitbe, ktorá je neporaziteľnou zbraňou. Nehovoria: sme bezmocní ľudia, darmo sa budeme zaňho modliť. Nikdy takto neargumentujú, ale vždy sa s láskou modlia.

~sv. Ján Zlatoústy ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť915 reakcie0
(Share 281 0)


Pondelok po 18. nedeli po ZSD / Flp 1, 1-7

Príhovor

      Filipy bolo mesto vo východnom Macedónsku. V tomto meste sv. Pavol na svojej druhej misijnej ceste založil prvé európske kresťanské spoločenstvo. List veriacim tohto mesta sv. Pavol napísal o desať rokov neskôr, pravdepodobne z väzenia v Ríme.
      V tomto liste Pavol nevykladá dôležité teologické témy ako v iných listoch, ani nepodáva riešenie naliehavých otázok kresťanského života. tento list skôr vyjadruje jeho osobné kresťanské skúsenosti spolu s poďakovaním za ich bratskú pomoc, ktorú mu poskytli, keď sa dozvedeli o jeho núdzi.
      Ale aj to je dôležité. Zdieľanie skúsenosti z duchovného života bolo a je vždy praxou Cirkvi. Skúsenosti, ktoré získame prežívaním evanjelia, z osobného duchovného snaženia sú veľkým pokladom, ktorý môžeme rozdať svojim blížnym a tak obohatiť ich duchovný život.
      Pozrite sa. Jeden chlapec počul nejakého rehoľníka, ktorý sa pekne vyznal z radosti nad svojím duchovným povolaním. Jeho slová tak zasiahli dušu toho chlapca, že o pár rokov sa rozhodol vstúpiť do kláštora.
      Je dôležité hovoriť o svojich duchovných skúsenostiach. Bez pýchy, bez túžby po obdive či sláve. Je potrebné hovoriť, ale len z lásky k blížnemu, pre jeho duchovné dobro. Tých, ktorí sú na dobrej ceste, to ešte viac povzbudí, A tých ľahostajnejších to azda prebudí z falošnej ilúzie, že v ich živote je všetko v poriadku.

      Týždeň po 18. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(2222)
Flp 1, 11-30
16.06.2003 | Čítanosť(2193)
Flp 1, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet