21.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Neteš sa bohatstvu a ostatným pozemským statkom, lebo sa od teba zoberú tak, ako odev od herca, ktorý skončil svoju rolu. Či nevidíš, aké je to smiešne, keď si deti pri hre volia sudcu? Tak smiešne je aj to, keď sa človek ženie za tým, čo dnes je a zajtra zmizne. Pozemské veci často strácame nie pri smrti, ale ešte za života. Rozpadávajú sa, strácajú, aby napomenuli tých, ktorí ich milujú, že sú len dočasné, pominuteľné ako sen a aby v ich očiach zhasli túžbu po nich. Bohatstvo padne krachom, mladosť mizne rokmi, krása ženy sa zmení ešte v skorších rokoch. Taká dočasná je sláva a moc. Ako každodenne vidíme umierať ľudí, tak každodenne sa všetko vo svete mení. Je to tak preto, aby sme sa príliš nestarali o pozemské veci, ale hľadali veci nebeské...

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť602 reakcie0
(Share 200 0)


Štvrtok po 16. nedeli po ZSD / Ef 4, 14-17

Príhovor

      Nenájde sa azda nik, kto by chcel život prežiť len tak bezcieľne. Preto si dávame rôzne ciele, ktoré chceme dosiahnuť Pre jedného je to kariéra v práci, pre iného nadobudnutie majetku, ďalší žije pre svoje deti a niektorí len pre zábavu, pôžitky. Tieto ciele však skôr či neskôr stroskotávajú. Dôchodok ukončí pracovnú kariéru, deti dorastú a rozídu sa, peniaze sa rozkotúľajú, zábava omrzí. Vtedy má človek pocit, že žil akosi naprázdno, že jeho život nemá žiadnu cenu.
      Aby sme sa vyhli podobnému stroskotaniu, nech nás poučia slová sv. Pavla: „Už nežite, ako žijú pohania, v márnosti svojho zmýšľania...“ (Ef 4, 17)
      Nikto z nás nežije náhodou. Každého z nás Boh chcel a s každým má svoj celkom osobitný plán. Ak hľadáme jeho vôľu a žijeme podľa nej, pomaly napĺňame tento jeho plán. Jednoducho povedané, je potrebné si za svoj životný cieľ zvoliť Boha. V tomto zameraní sa potom bude odvíjať náš život so všetkými jeho potrebami a povinnosťami. Takto nikdy nezažijeme pocit, že srne žili naprázdno. Jedine Boh dokáže úplne uspokojiť ľudské srdce.
      K tomu si však musíme osvojiť umenie múdreho života. Spočíva v jednoduchej rade: dobre a naplno prežiť prítomný okamžik. Nestarať sa o minulosť, ale zveriť ju Božiemu milosrdenstvu a rovnako sa nestarať o budúcnosť, pretože tá vôbec nemusí byť. Srdce nasmerované na Boha a podľa Božej vôle prežitý okamžik za okamžikom, to je cesta k hodnotnému, krásnemu pozemskému životu, ktorý takto dáva nádej pre blaženú večnosť. Amen.

      Týždeň po 16. nedeli po ZSD

29.11.2010 | Čítanosť(1938)
Téma: Ef 4, 17-25
12.06.2003 | Čítanosť(1875)
Ef 4, 17-32
12.06.2003 | Čítanosť(1768)
Ef 4, 1-7
12.06.2003 | Čítanosť(1697)
Ef 4, 8-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet