22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď niekto povie, že sa postil celých štyridsať dní, ty odpovedz: Ja som mal nepriateľa a zmieril som sa, mal som zvyk hnevu a odložil som ho.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť514 reakcie0
(Share 179 0)


Streda po 16. nedeli po ZSD / Ef 3, 8-21

Príhovor

      Sv. apoštol Pavol pokladá za veľkú milosť zvestovať evanjelium pohanom. Dobre vníma Božiu dobrotu, ktorá všetkým ľuďom odkrýva plán spásy. Viera v Ježiša Krista vyslobodzuje človeka z každého väzenia, ktoré ho pripravuje o dôstojnosť.
       „Keď Cirkev zvestuje človeku Božiu spásu, keď mu svojimi sviatosťami ponúka a sprostredkuje Boží život, keď jeho životu dáva orientáciu príkazom lásky k Bohu a blížnemu, prispieva k obohateniu dôstojnosti človeka.“ (Centisimuss annus, 55)
      I nám sa zvestuje toto posolstvo Božej spásy. Vieme si predstaviť svet i život vo svetle evanjeliového ideálu. No zdá sa nám, že nemáme dosť síl na uskutočnenie Ježišových slov. Prekážky, ktoré spoznávame, sa nám zdajú príliš veľké.
      Na väčšou prekážkou je však sebaláska. Sv. Augustín to pekne vystihol, keď napísal: „Dve lásky budovali dve mestá. Sebaláska, ktorá pre pozemské mesto odmietla Boha, a láska k Bohu, ktorá pre nebeské mesto odmietla seba.“
      Sebaláska je najväčšou prekážkou pre prijatie evanjelia. Za každým odmietnutím evanjeliového ideálu stojí sebaláska. Preto musíme voči nej vytrvalo bojovať a nahrádzať ju láskou k Bohu. Len tak zakúsime vzrast bratskej lásky, spravodlivosti a pokoja, teda Božieho kráľovstva. Len tak prijmeme dôstojnosť, ktorú človeku dáva viera v Ježiša Krista. Amen.

      Týždeň po 16. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2022)
Ef 3, 14-21
12.06.2003 | Čítanosť(1548)
Ef 3, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet