20.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh si chcel pritiahnuť adoptovaných synov. Zdalo sa mu vhodné zapojiť do tohto dobrodružstva samého svojho Syna. Urobil z Krista, zjednoteného so Slovom v osobnej jednote, základ zjednotenia, Most, Prostredníka, majúceho dve prirodzenosti a uskutočňujúceho ich spojenie predovšetkým v sebe, potom bratskou solidaritou v nás všetkých. „Boh sa stal človekom, aby sa človek stal Bohom,“ hovorí svätý Augustín.

~Sertillanges~

20.06.2003 - Miron
čítanosť740 reakcie0
(Share 170 0)


Ef 1, 16-23

Príhovor

      Známy kazateľ Wilhelm Busch rozpráva:
      Zažil som raz, že ma jeden pán z Essenu poprosil: „Navštívte ma niekedy!“ A tak tam sedel s manželkou a oznamoval mi: „U nás sa stalo niečo zvláštneho. Môj 16-ročný syn prišiel z vášho mládežníckeho krúžku a spýtal sa: Prečo sa u nás nemodlíme? Keď som mu vysvetlil: Ach, to sú všetko len také formulky. To predsa nemá nijaký význam - syn sa ďalej spytoval: Otecko, čo si myslíš o Duchu Svätom? Na to som mu odpovedal: Tak o ňom si už vôbec nič nemyslím! Na to syn konštatoval: To je práve to nešťastie našej rodiny. Potrebujeme otca, ktorý sa vie modliť o Svätého Ducha.“ To mi rozprával ten muž. A tak som sa ho spýtal: „Počujte! Mám vášho syna pokarhať, že bol trocha drzí k svojmu otcovi?“
      Ale ten pán povedal: „Nie, nie! Myslím to tak: Ak má ten chlapec pravdu, potom je to so mnou zle!“
      Na to som mu mohol len povedať: „Je to s vami zlé. Chlapec má pravdu.“
       „Áno,“ povedal, „tiež sa toho obávam. Čo mám robiť?“
      Prečo uvádzam tento príklad? Nuž preto, lebo sme si dnes vypočuli nádhernú modlitbu sv. Pavla. Modlil sa, aby Boh udelil Efezanom Ducha múdrosti a poznania spásy.
      Naučme sa modliť podobne ako sv. Pavol. Naše deti, priatelia, okolie – potrebujú našu modlitbu príhovoru. A potrebujeme ju aj my. Amen.
09.12.2004 | Čítanosť(1311)
Téma: Adopcia / Ef 1, 5
12.06.2003 | Čítanosť(1873)
Ef 1, 1-14
12.06.2003 | Čítanosť(1808)
Ef 1, 15-23


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet