22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh, keď stvoril svet plný stvorenstva, prehovoril tak ticho, ako ticho sa Slovo stalo telom v Ježišovom narodení z Márie.

~GEORGE A. MALONEY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť744 reakcie0
(Share 178 0)


Ef 1, 7-17

Príhovor

      Istý kňaz mi rozprával o zážitku, ktorý zažil ešte ako bohoslovec. Bol týždeň v Tatrách. Venoval sa turistike O výstupe na jeden vrch hovorí takto: „Keď som sa ocitol na vrchole, hneď som zabudol na námahu, ktorú som musel vynaložiť. Bol krásny deň. Naskytol sa mi nádherný výhľad. Všetko, vrchy i doliny, všetko bolo také krásne, že som začal od nadšenia poskakovať a spievať „Aleluja“ Bohu, ktorý toto všetko stvoril. Keby ma v tej chvíli niekto pozoroval, určite by si myslel, že som sa zbláznil. Ale ja som cítil Božiu prítomnosť a veľkosť oveľa intenzívnejšie, ako nikdy predtým.“
      Takýto zážitok nám zaiste nie je cudzí. Isto by sme si spomenuli na nejaký zážitok, či už pri pohľade na krásu prírody, alebo pri spoznaní prejavu Božej prozreteľnosti v našom živote, kedy sa nám priam nekontrolovateľne zo srdca vylial chválospev Bohu.
      Človek je stvorený, aby chválil Boha. Táto chvála je základný postoj, ktorý máme uskutočňovať v kresťanskom živote. Je to životná úloha. Vo večnosti sa chvála stane výrazom nepretržitej radosti a jasotu.
      Čo však s chvíľami, kedy trpíme, kedy máme ťažkosti? Aj také chvíle možno naplniť chválou. V Skutkoch apoštolov (16, 25n) je vykreslené, ako sa Pavol a Sílas vo väzení modlili a spevom oslavovali Boha. „Hneď sa otvorili všetky dvere a všetkým sa uvoľnili putá.“ Boh ich oslobodil. Toto vonkajšie oslobodenie je len slabým príkladom vnútorných oslobodení, ktoré Boh dáva v iných, skrytejších situáciách.
      Nuž, nech nie je pre nás toto povzbudenie k vzdávaniu chvály Bohu zbytočné. Chváľme Boha vo svojom srdci vždy, v každej chvíli, na každom mieste, v každej situácií. Amen.
09.12.2004 | Čítanosť(1375)
Téma: Adopcia / Ef 1, 5
12.06.2003 | Čítanosť(1896)
Ef 1, 1-14
12.06.2003 | Čítanosť(1825)
Ef 1, 15-23


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet