19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nech myšlienka na večný oheň ťa sprevádza každý večer na tvoje lôžko a nech s tebou vstáva a potom ťa nepremôže ospalosť v čase spevu žalmov.

~sv. Ján Listvičník ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť608 reakcie0
(Share 177 0)


Téma: Spása

Myšlienky... 109/2000

       Srdce, myseľ a tak i celé konanie človeka ovplyvňuje to, čo človek považuje za dôležité. Pre jedného je to vzdelanie, pre iného získavanie peňazí, pre ďalšieho honba za rôznymi pôžitkami. Bolo by však chybou, keby u kresťanov prevládali tieto záujmy nad tým, čo je najdôležitejšie. Preto sv. Pavol vyzýva veriacich i nás: „...s bázňou a chvením pracujte na svojej spáse.“
       Nepochybujeme, že spása, večný život, má byť tým najdôležitejším v živote. Na druhej strane si uvedomujeme akúsi nestálosť vôle, ktorá sa radšej upriamuje na rôzne nedôležité ciele. Ako teda môžeme posilniť túto slabú vôľu?
       Prvým krokom je poznanie pravdy. Boh je pravda. Spoznávame ho v jeho Zjavení. Táto pravda je akoby mapa, podľa ktorej môžeme spoznať svoje poblúdenia.
       Druhý krok je priamym dôsledkom prvého. Je to vedomie, že sme hriešni, a že z toho stavu sa sami nevyslobodíme.
       Tretí krok uskutočníme, keď sa pred Boha postavíme v celej svojej hriešnosti a prijmeme jeho ochotu, že nám chce odpustiť. Boh nás chce zachrániť, spasiť. Je to dar, z našej strany celkom nezaslúžený.
       Ak dokážeme do svojho života v úplnej úprimnosti zaradiť tieto tri kroky, nebude už pre nás ťažké zamerať sa vo všetko svojom konaní i zmýšľaní na to, čo je najdôležitejšie – k práci na spáse duše.
20.06.2003 | Čítanosť(1827)
Téma: Kríž / Spása / Jn 3, 16
19.10.2006 | Čítanosť(659)
Téma: Hriech / Spása
25.06.2003 | Čítanosť(582)
Téma: Spása


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet