23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    K tomu, aby sme milovali svojich blížnych, je potrebné len sa tomu poddať: stačí len pohliadnuť na to množstvo biedy. Aby sme nemilovali svojho blížneho, museli by si robiť násilie... konať proti sebe samým. Pôsobiť si bolesť. Meniť svoju prirodzenosť, plávať proti prúdu. Láska je úplne prirodzená, pôvodná, celkom jednoduchá, rýchlo sa ponáhľa vlastnou cestou. Je prvým hnutím srdca. Prvé hnutie je vždy správne. Aby sme nemilovali blížnych, museli by sme zavrieť oči i uši pred mnohorakým volaním núdze.

~Charles Péguy ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť510 reakcie0
(Share 170 0)


Téma: Sobota po 25. nedeli po ZSD / Gal 3, 8-12

Príhovor

      Apoštol Pavol pokračuje v hlásaní pravej náuky o ospravedlnení. Je to dôležité, pretože v tejto kresťanskej obci sa rozvinula silná propaganda zo strany židokresťanov o povinnom zachovávaní Mojžišovho zákona aj kresťanmi. Pavol vysvetľuje, že Mojžišov zákon bol iba dočasný a nedokonalý. Keď však prišiel Kristus, zákon stratil záväznosť, lebo Kristus priniesol ospravedlnenie z viery.
      Je to celkom prirodzené. Ten, kto porušil Zákon, bol daný pod kliatbu. Ak sa človek spolieha len na vlastné sily, nedokáže dokonale zachovať zákon. Preto zákon nemôže byť zdrojom milosti, ospravedlnenia.
      Katechizmus hovorí: Dokonalé plnenie Zákona mohlo byť iba dielom Božského Zákonodarcu, narodeného v osobe Syna, ako podriadeného Zákonu. V Ježišovi sa už Zákon nejaví, ako vytesaný do kamenných tabúl, ale „do základov srdca“ (Jer 31, 33) Služobníka, lebo „on prináša verne právo „ (Iz 42, 3) a preto sa stal „zmluvou ľudu“ (Iz 42, 6). Ježiš natoľko plní Zákon, že berie na Seba „kliatbu Zákona“ (Gal 3,13),do ktorej upadne každý, kto „nezachováva všetko, čo je napísané v knihe Zákona „ (Gal 3, 10), lebo „Kristus podstúpil smrť na vykúpenie z previnení, spáchaných za prvej zmluvy“ (Hebr 9, 15). (KKC 580)
      Aká veľká by mala byť naša vďačnosť! A aká veľká by mala byť naša radosť! nech teda táto správa sa nám stane začiatkom rastu našej vďačnosti a radosti. Amen.

      Týždeň po 25. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1802)
Gal 3, 1-18
16.06.2003 | Čítanosť(1532)
Gal 3, 19-29


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet