21.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Či nevieš zo Svätého písma, že je krásnou vecou pracovať, a že kto nepracuje, nech ani neje? Sväté písmo poukazuje na včelu a vyzýva lenivca, aby nasledoval jej príklad. Toho malého tvora Boh obdaroval takou podivnou pracovitosťou! Uč sa od nej pracovitosti, čistote, usilovnosti a láske! Lebo včela pracuje pre iných viac ako pre seba. Svojou prácou buď užitočný pre celok!

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť570 reakcie0
(Share 209 0)


Gal 2, 6-10

Príhovor

      Pred nejakým časom mi priateľ, kňaz, rozprával jeden dosť nepríjemný zážitok. Na hodine náboženstva si všimol, že jeden chlapec má na sebe veľký náhrdelník, ktorý sa skladal pomerne z veľkých korálkou. Spýtal sa ho, či sa chce páčiť dievčatám. On mu však vyrazil dych, keď povedal, že to nie je na ozdobu, ale na modlenie. Na vysvetlenie dodal, že sa modlí ako jeden americký herec, o ktorom je známe, že sa verejne hlási k budhizmu. Keď sa kňaz spýtal, ako sa modlí a čo z toho má, odpovedal: „To je moja vec. Vy by ste to nepochopili.“
      V prípade tohto chlapca to bolo neškodné. Ako neskôr vysvitlo, na tých korálkach sa modlil ruženec. Je však otázkou, koľko hľadajúcich podľahne ponukám falošného duchovna. Je však tiež otázkou, koľko veriacich sa dá ovplyvniť podobným falošným duchovnom, ktoré sa oblieka do kresťanského šatu. Koľko veriacich nájdeme u rôznych psychotronikov, všelijakých liečiteľov a šarlatánov?
      V Skutkoch apoštolov nájdeme nejeden príklad odsúdenia podobných praktík. Ale i dnešok nám prináša mnohé svedectvá o škodlivom pôsobení tohto duchovna. Zdanlivá úľava bolesti tela so sebou nesie vážne poruchy duchovného života.
      Ako odolávať tomuto falošnému duchovnu? Treba skúmať, čo za ním je a ako sa zhoduje s náukou Cirkvi. To, čo Cirkev schválila, to možno nasledovať. Čo Cirkev neschválila, tam je potrebné byť pozorný, a čo Cirkev odsúdila, tým sa neslobodno zaoberať.
      Nie je to nič nové. I z dnešného čítania vyplýva, že sám Pavol si dal schváliť svoje „evanjelium“ apoštolmi v Jeruzaleme. A tak je to v katolíckej cirkvi od začiatku. Je vecou príslušného učiteľského úradu niečo potvrdiť, alebo neschváliť, ak sa niekde hlása niečo pochybné.
      Držať sa pravej náuky, ktorú predkladá svätá Cirkev, znamená odolať lákadlám falošného duchovna. Amen.
22.11.2006 | Čítanosť(673)
Téma: Rim 3,28 / Gal 2,16
20.06.2003 | Čítanosť(598)
Gal 1, 1-3.20 - 2,5
16.06.2003 | Čítanosť(1470)
Gal 2, 1-21


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet