22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Všetko, čo môžeme právom očakávať od Boha a o čo ho môžeme prosiť, môžeme nájsť v Ježišovi Kristovi. S tým, čo by mal alebo mohol konať Boh, ako si ho predstavujeme my, nemá Ježišov Boh nič spoločné. Ak chceme spoznať, čo Boh sľubuje a plní, musíme stále znova veľmi dlho a veľmi pokojne prenikať do Ježišovho života, jeho rozprávania, konania, utrpenia a umierania.

~Dietrich Bonhoeffer ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť670 reakcie0
(Share 190 0)


2 Kor 12,20 - 13,2

Príhovor

      Človek musí počas života nájsť odpovede na mnohé otázky, ktoré so sebou život prináša. Najvážnejšou z nich je zaiste otázka posledných vecí človeka. Tí, ktorí tvrdia, že smrťou sa všetko končí, vyhýbajú sa takýmto otázkam, pretože ich privádzajú do zúfalstva. My však máme nádej, pretože vieme, že smrťou život nekončí. Vieme však aj to, že od kvality pozemského života závisí naša večnosť. Toto má na mysli svätopisec, keď napomína Korinťanov.
      Kresťan počas pozemského života si má počínať ako vojak v čase vojny. Má bojovať! Nesmie sa vzdať alebo ustúpiť. V čase útoku sa má hrdinský brániť a medzi jednotlivými útokmi nesmie poľaviť v pozornosti, aby ho nepriateľ nezastihol nepripraveného. A to všetko do chvíle, kým vo večnosti nezaznie radostné: „Zvíťazil som!“
      Pre kresťana týmto víťazstvom je dosiahnutie neba. Dovtedy musí byť v strehu a bojovať. Cítime náročnosť takého života. Nie sme však odkázaní len na vlastné sily. Veľká posila prichádza od Boha cez sviatosti, modlitbu a iné prostriedky duchovného života. Zdrojom posily je však aj môj brat alebo sestra, ak ma povzbudzujú pekným životom viery. Povzbudzujme sa takto navzájom. Každý môže mať niekedy slabú chvíľku, ale ak budeme mať okolo seba bratov a sestry, ktorí vydávajú pekné svedectvo, rýchlo sa vzchopí a bude pokračovať s novou silou vo svojom zápase o nebo. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1763)
2 Kor 12, 11-21
12.06.2003 | Čítanosť(1714)
2 Kor 12, 01-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet