15.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Veríme, že Boh počuje naše prosby a že ich vyslyší. To je už prvé počutie a vypočutie. Okrem toho často cítime, že takáto modlitba oddanosti a lásky nás približuje vyslyšaniu v tom zmysle, že sa v modlitbe učíme, ako môžeme a musíme niesť svoj údel. Tak chorý prosí o uzdravenie, pričom získava oveľa cennejšiu milosť, ktorou je pochopenie zmyslu svojho utrpenia a podľa toho žije. Boh ho vyslyšal, lenže ináč a bohatšou mierou, ako sme mysleli.

~W. Bless ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť437 reakcie0
(Share 151 0)


2 Kor 9, 12 - 10,7

Príhovor

      Kto prijíma Božiu milosť, dáva svoj život do Božích rúk. Opúšťa život hriechu, nedobrých vášni a žiadostí. smeruje k Bohu. Zbožní ľudia vždy vyžarujú niečo z dobrotivosti a priateľskosti Božieho Syna k ľuďom.
      Ak chceme na tejto ceste k Bohu pokročiť, prijmime do svojho duchovného života okrem sviatostí tieto tri prostriedky: modlitbu, samotu a pôst.
      Svätí často prirovnávajú modlitbu k dýchaniu. Tak zvýrazňujú jej nevyhnutnosť. Modlitba nech nikdy neprestane. Modliť sa znamená rozprávať sa s Bohom. skončenie modlitby nemá byť nejakým ukončením kontaktu s Bohom, ale stavom, aký prežívajú blízki ľudia, ktorí aj keď práve mlčia, ale registrujú prítomnosť toho druhého. Modlitba, aby sa neustále zdokonaľovala, potrebuje samotu. Ježiš Kristus nám dáva príklad, keď ho vidíme, ako vyhľadáva samotu. Potrebujeme si nájsť tiché miesto, kde nás nič nebude rušiť pri modlitbe. Tretím prostriedkom je pôst. Toto dobrovoľné odriekanie nám pomáha uvoľniť si putá rôznych závislostí. Oslobodzuje naše srdce. Kto je pripútaný k rôznym veciam, ten sa len ťažko môže povzniesť k Božím veciam.
      Tieto tri prostriedky duchovného života nás vedú na ceste od hriechu k čnostiam, od nenávisti k láske, od bezbožnosti k zbožnosti. Prijmime ich, pretože svet práve od nás očakáva odblesk z dobrotivosti a priateľskosti Božieho Syna k ľuďom. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(503)
2 Kor 8,16 - 9,5
12.06.2003 | Čítanosť(1789)
2 Kor 10, 01-18
12.06.2003 | Čítanosť(1572)
2 Kor 9, 1-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet