23.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Mária nešla k Alžbete, aby zaspievala Magnifikát, ale aby jej pomohla. Tak ani my nemáme prichádzať k blížnemu, aby sme odhaľovali bohatstvo kresťanstva, ale aby sme s ním znášali bolesť a utrpenie a mali s ním účasť na radosti a zodpovednosti.

~Chiara Lubichová~

20.06.2003 - Miron
čítanosť541 reakcie0
(Share 210 0)


2 Kor 8,16 - 9,5

Príhovor

      Jednou z povinností matky je naprávať deti. Jednou z povinnosti učiteľky je napomínať žiakov. Cirkev je matka i učiteľka. Musí odmietnuť, odsúdiť blud a naprávať blúdiacich, aj keď budú musieť trpieť rovnako, ako keď chirurg pre dobro celého organizmu odstraňuje tkanivo napadnuté rakovinou.
      Keď sv. Pavol povzbudzuje Korinťanov, aby s láskou prijali jeho spolupracovníka Títa, tak to i nás napomína, aby sme prijali tých, ktorí nás vedú v duchovnom živote.
      Ježiš Kristus poveril Cirkev, aby viedla veriacich k spáse. Homílie, duchovné cvičenia sú prejavy spoločného duchovného vedenia. V Cirkvi existuje aj individuálne duchovné vedenie. Sväté písmo nám zachytáva jeden príklad individuálneho duchovného vedenia, keď opisuje pobyt sv. Pavla po obrátení u Ananiaša, ktorý ho upravil na cestu dobra.
      Duchovného vodcu si môžeme vybrať. Nesmieme však zabúdať, skutočným vodcom duší je Svätý Duch. Kňaz je len viditeľným nástrojom v rukách Ježiša Krista. Duchovný vodca radí, povzbudzuje, ukazuje cestu, ale rozhodnúť sa musí každý sám. Zvoliť si duchovného vodcu teda neznamená zvaliť na neho ťažkosti rozhodovania. Duchovné vedenie pomáha človeku zorientovať sa v duchovnom živote a objaviť aké má s ním Boh plány. Najvhodnejšou chvíľou pre duchovné vedenie je sv. spoveď. Duša je vtedy najlepšie disponovaná a zároveň dostáva Božiu pomoc. Aby duchovné vedenie prinieslo ovocie, je potrebná dôvera, poslušnosť a vytrvalosť na ceste, ktorú načrtne duchovný vodca.
      Duchovné vedenie je nepochybne dôležitý prostriedok na ceste k spáse. Prijmime ho, aby sme rýchlo a s väčšou istotou napredovali na ceste kresťanskej dokonalosti. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1614)
2 Kor 9, 1-15
12.06.2003 | Čítanosť(1532)
2 Kor 8, 16-24
12.06.2003 | Čítanosť(1504)
2 Kor 8, 1-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet