19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    V niektoré dni je pre teba bohoslužba ťažká. Usiluj sa potom ponúknuť svoje telo, lebo už tvoja prítomnosť je znamením túžby, ktorú momentálne nemôžeš uskutočniť, túžby chváliť svojho Pána. Ver, že Kristus je v tebe prítomný aj keď to práve nijako nepociťuješ.

~Roger Schuz~

20.06.2003 - Miron
čítanosť337 reakcie0
(Share 123 0)


Téma: Život

Myšlienky... 108a/2000

       Vy, ktorí ste starší, si možno pamätáte na seriál o životných osudoch istého kuchára. Seriál bol zaujímavý tým, že v bode, kedy sa mal kuchár rozhodnúť v nejakej dôležitej veci, sa prerušilo vysielanie a divákom bola daná možnosť, aby rozhodli za neho. Diváci hlasovali o dvoch alternatívach zapínaním a vypínaním svetla. Meranie výkyvu spotreby elektrického prúdu ukázalo, pre ktorú možnosť sa rozhodla väčšina divákov. A ďalší dej seriálu sa odvíjal od tohto rozhodnutia. Neskôr televízia uviedla ukážku, ako by sa životné osudy kuchára odvíjali, keby si diváci vybrali tú druhú variantu. Bolo zrejmé, že by všetko bolo úplne inak.
       Každý deň nám ponúka množstvo ciest, ktorými by sa mohol uberať náš život. Môžeme si však vybrať iba jednu. Nie je možné sa vrátiť do nejakého bodu v minulosti a rozhodnúť sa inak. Keď stojíme pred vážnym rozhodnutím, dokážeme azda na chvíľu zastať a pouvažovať, ako ďalej. No väčšinou ide o drobné rozhodnutia, o ktorých z nedostatku bdelosti azda ani neuvažujeme. No i tieto „maličkosti“ posúvajú náš život určitým smerom.
       Pozrite len na jeden príklad z dnešnej doby. Mladý muž si v novinách všimol inzerát jednej firmy, ktorá ponúkala výhodné zamestnanie. Keďže spĺňal podmienky uvedené v inzeráte okamžite sa rozhodol: „Zajtra tam zájdem.“ Na druhý deň mu však s poľutovaním oznámili, že včera už prijali jedného záujemca. S hlbokým poľutovaním si sám pre seba povedal: „Keby som išiel hneď, to dobré miesto mohlo byť moje.“
       Koľko podobných „keby“ už zaznelo v našom živote? Dokiaľ sú však spojené len so stratou akýchsi pozemských dobier, je to ešte dobre. Ale ak naše „keby“ zaznieva po rozhodnutí, ktoré viedlo k hriechu a všetkým jeho dôsledkom, ide už o oveľa vážnejšiu situáciu.
27.05.2011 | Čítanosť(4495)
Téma: Istota / Človek / Život
04.08.2004 | Čítanosť(1699)
Téma: Životná príležitosť
26.06.2003 | Čítanosť(3022)
Život – zmysel života


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet