14.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nie všetci nakreslili svetovú mapu zla. Mnohí sú nevinní! Lebo nevinnosť je vopred vyhratý súd vnútra človeka nad sebou samým.”


~PAVOL STRAUSS~

20.06.2003 - Miron
čítanosť355 reakcie0
(Share 126 0)


2 Kor 7, 1-10

Príhovor

      Mladý baník Park napísal knihu o udalosti, ktorá silno ovplyvnila jeho život. On a jeho dvaja kamaráti, Bill a Roy, pracovali hlboko pod zemou v šachte. Zrazu začuli dunenie. Bol to banský výbuch. Šachta sa zatriasla a všetkých zasypalo. Park sa v poslednom okamžiku stačil zachrániť pod vozíkom. Keď výbuch utíchol, počul volanie o pomoc. Bol to hlas jeho kamaráta Roya. Kričal: „Park, Park, modli sa za mňa!“ Keď sa Parkovi podarilo zažať kahan, videl, že jeho kamarát je celý zakrvavený a má odtrhnuté obe nohy. Roy znovu volal, aby sa za neho modlil. Park bol ale neveriaci a nevedel nijakú modlitbu. Ale keď videl, že Roy sa veľmi trápi a zomiera, chcel splniť jeho želanie a volal: „Ó, Bože, pomôž jemu i mne. Zmiluj sa nad nami!“ Pripadal si ako v hrobe. V knihe píše: „Slzy zmáčali začiernenú zem a ja baník a bezbožník som kričal ako malé dieťa: Ó, Bože, zmiluj sa nado mnou...! Záchranárom sa ma podarilo vytiahnuť. A od tej chvíle poznám Boha. V tej katastrofe som našiel Boha...“ (F. Dancák, Dal nám príklad, 8.dodatok, s. 122)
      Zaiste to nie je ani prvý, ani posledný prípad, kedy nešťastie sa stalo cestou spoznania Boha. Niekedy ani nemusí ísť o výslovné katastrofy. Sv. Pavol napísal v prvom liste veriacim v Korinte jasné a niekde až tvrdé slová, v ktorých ich napomínal pre ich hriechy a nabádal ich odmietnuť všetko, v čom nie je Kristus. A aký to malo osoh? Nechajme hovoriť samého sv. Pavla: „A tak, ak som vás v liste zarmútil, neľutujem to... teraz sa radujem nie preto, že ste sa zarmútili, a1e že vás ten zármutok pohol na pokánie.“
      Boh používa rôzne prostriedky, aby nás k sebe pritiahol. Môže to byť nešťastná udalosť, ale môžu to byť i nepríjemné slová, odhaľujúce naše slabé miesta. Tým však, čo milujú Boha, i jedno i druhé slúži pre rast vo viere, nádeji i láske. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(354)
2 Kor 7, 10-16
12.06.2003 | Čítanosť(1338)
2 Kor 7, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet