21.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ak chceš večnú pamiatku, nepíš svoje meno na budovy, ale prines trofeje dobrých skutkov! Chceš sa zvečniť? Konaj dobré skutky! Nič neurobí tvoje meno nesmrteľným natoľko ako meno dobrých skutkov. Lebo okrem nich nič nezvečňuje pamiatku: ani budovy, ani pamätníky, ani nič podobné.

~sv. Ján Zlatoústy~

20.06.2003 - Miron
čítanosť715 reakcie0
(Share 202 0)


2 Kor 4, 13-18

Príhovor

      Jedno dievča, ktoré bolo na letnom stretnutí kresťanskej mládeže, po čase povedalo svojmu duchovnému otcovi: „Viete, na tom stretnutí bola taká fantastická nálada. Všetko sa zdalo také ľahké. Tam som sa rozhodla nasmerovať svoj život na Boha. Chcela som naplno žiť kresťanský život. Ale prišla som domov a cítim, že to nie je také jednoduché, ako sa mi zdalo.“
      Na podobný problém možno zaiste narazil každý z nás, ktorý sa rozhodol pre Boha a pre horlivé pestovanie duchovného života. A možno to boli tie prvé prekážky, ktoré pochovali naše dobré rozhodnutie.
      Každý, kto sa vydá na cestu k Bohu, musí počítať s tým, že nie je „nepopísaný papier“. Každý má nejaké tie zdedené vlastnosti, ktoré nemusia byť práve tie najlepšie. Sme ovplyvnení prostredím, v ktorom žijeme, výchovou, knihami, ktoré sme čítali, filmami, ktoré sme videli. Ak sa rozhodneme pre Boha, musíme spraviť takú inventúru svojej duše. Spoznať, čo sa v nej nachádza, čoho sa máme rýchlo zbaviť. Objavíme nejednu vlastnosť, zvyk, predstavu, ktorá zreteľne nie je dobrá, ale zároveň sa cítime priveľmi slabí na to, aby sme sa jej zriekli. Toto je potrebné prijať. Nie schváliť, nie sa uspokojiť. Ale predložiť to Bohu, poprosiť ho o pomoc a každý deň s jeho pomocou bojovať na pretváraní toho čo je zlé, v to, čo je dobré.
      Jedno je isté. Keď sa rozhodneme viesť kresťanský život, nič nám samo nepadne do rúk. Správna cesta k pravému cieľu niečo stojí. Nezáleží na tom, koľko malých bitiek prehráme, záleží len na tom, aby sme vyhrali rozhodujúci zápas, aby sme dosiahli nebo. K tomu nás dnes povzbudzuje i sv. Pavol, keď hovorí: „Veď naše terajšie ľahké súženie prinesie nám nesmiernu váhu večnej slávy, ak nehľadíme na to, čo je viditeľné, ale na to, čo je neviditeľné: lebo viditeľné je do času, ale neviditeľné je na veky.“ Amen.
13.01.2007 | Čítanosť(966)
Téma: Lk 2,14 / 2 Kor 4,6
12.06.2003 | Čítanosť(1787)
2 Kor 4, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet