23.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Svet je stratený, ak v ňom nie je žiadna charitas, žiadna láska. Obdivuhodný materiálny pokrok ostane nakoniec bezcenný, ak nie je sprevádzaný široko sa rozprestierajúcim bratstvom. Je nutné, aby prestali vojny. Ale toto všetko už je v evanjeliu.

~Julien Green ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť566 reakcie0
(Share 141 0)


2 Kor 3, 4-11

Príhovor

      Často sa môžeme stretnúť s určitými extrémami: buď je to falošná pokora, ktorá pre „pokoru“ nevyužíva dary, ktoré má, alebo je to nadradenosť, ktorá sa pýši tým, čo nemá. V prípade Korinťanov išlo zrejme o ten druhý prípad. Zrejme sa jeden povyšoval nad druhého. Dnešné čítanie nám prináša napomenutie sv. Pavla v tejto záležitosti.
      Smieme vedieť, čo je v nás dobré, smieme vedieť, čo sme dobré vykonali, smieme vedieť, že pre druhých niečo znamenáme, ale nesmieme si myslieť, že to máme zo seba, že sme sa k tomu dopracovali vlastnou silou. Vždy máme byť presvedčení, že je to z Božej vôle, z Božej milosti, že je to Boží dar. Takýto postoj nás uchráni pred falošnou pokorou a rovnako pred neplodnou nadradenosťou.
      Pri tejto príležitosti je vhodné podotknúť, že čím viac človek rastie vo vedomostiach o Bohu, viere, náboženstve, tým viac a celkom prirodzene rastie v tomto správnom postoji. Dovoľme, aby sa nás táto pravda dotkla a nadchla pre rozširovanie si vedomostí o objekte našej viery. Pre dospelého kresťana je nebezpečné ostať s náboženskými vedomosťami na úrovni základnej školy. To, čo stačilo deťom, rozhodne nemôže stačiť dospelým.
      Od Boha máme základ, od Boha máme milosti a na nás je, aby sme s ňou pracovali, aby sme násobili tie dary, ktoré sme dostali. Pomocou správneho poznania to dokážeme bez toho, aby nás ovládla falošná pokora alebo pyšná nadradenosť. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1725)
2 Kor 3, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet