27.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Čas je husté sito. Lebo činnosť je často menej účinná ako nečinnosť. Plody hyperaktívnych ľudí zaniknú za desaťročia, kým plody zdanlivo nečinných umelcov pretrvajú veky.

~PAVOL STRAUSS~

20.06.2003 - Miron
čítanosť712 reakcie0
(Share 184 0)


2 Kor 3, 4-11

Príhovor

      Často sa môžeme stretnúť s určitými extrémami: buď je to falošná pokora, ktorá pre „pokoru“ nevyužíva dary, ktoré má, alebo je to nadradenosť, ktorá sa pýši tým, čo nemá. V prípade Korinťanov išlo zrejme o ten druhý prípad. Zrejme sa jeden povyšoval nad druhého. Dnešné čítanie nám prináša napomenutie sv. Pavla v tejto záležitosti.
      Smieme vedieť, čo je v nás dobré, smieme vedieť, čo sme dobré vykonali, smieme vedieť, že pre druhých niečo znamenáme, ale nesmieme si myslieť, že to máme zo seba, že sme sa k tomu dopracovali vlastnou silou. Vždy máme byť presvedčení, že je to z Božej vôle, z Božej milosti, že je to Boží dar. Takýto postoj nás uchráni pred falošnou pokorou a rovnako pred neplodnou nadradenosťou.
      Pri tejto príležitosti je vhodné podotknúť, že čím viac človek rastie vo vedomostiach o Bohu, viere, náboženstve, tým viac a celkom prirodzene rastie v tomto správnom postoji. Dovoľme, aby sa nás táto pravda dotkla a nadchla pre rozširovanie si vedomostí o objekte našej viery. Pre dospelého kresťana je nebezpečné ostať s náboženskými vedomosťami na úrovni základnej školy. To, čo stačilo deťom, rozhodne nemôže stačiť dospelým.
      Od Boha máme základ, od Boha máme milosti a na nás je, aby sme s ňou pracovali, aby sme násobili tie dary, ktoré sme dostali. Pomocou správneho poznania to dokážeme bez toho, aby nás ovládla falošná pokora alebo pyšná nadradenosť. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1813)
2 Kor 3, 1-18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet