24.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Jeden brat prišiel k otcovi Poimenovi a povedal: „Otče, mám rozličné myšlienky a skrze ne sa dostávam do nebezpečia.“ Otec Poimen ho vyviedol von a povedal mu: „Roztiahni plášť a zadrž vietor!“ Brat odpovedal: „To nemôžem!“ A tu mu starec povedal: „Keď nemôžeš toto, potom nemôžeš ani brániť svojim myšlienkam, aby k tebe neprichádzali. Ale tvojou úlohou je s nimi zápasiť.“

~Apophtegmata 602 ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť597 reakcie0
(Share 144 0)


2 Kor l, 12-20

Príhovor

      Jedna z najlepších drám W. Shakespeara - Hamlet, opisuje prípad človeka, ktorý má odstrániť zločin, ale tak dlho sa k jednaniu pripravuje, až jeho nerozhodnosť zaviní smrť mnohých nevinných ľudí.
      Nerozhodnosť je známkou slabého charakteru a už vôbec by nemala byť črtou života kresťana. Zvlášť ak ide o tie najdôležitejšie záležitosti života.
      Sv. Pavol to dnes potvrdzuje, keď hovorí, že nemožno hovoriť súčastne aj áno aj nie. Myslí tým, že nemožno kolísať medzi tým čo dáva svet a čo dáva Kristus. Ak sme uverili v Krista, tak potom naše áno má patriť bezvýhradne jemu. Ak tu zasiahne naša nerozhodnosť, je to na škodu nielen nám, ale aj mnohým okolo nás.
      Jedno mladé dievča rozprávalo túto skúsenosť. „Dana som nikdy nebola vedená k nejakému blízkemu vzťahu k Bohu. Dalo by sa povedať, že Boha som skutočne objavila, až keď som začala chodiť na stretnutia veriacej mládeže. Veľmi som si vážila všetkých v našom spoločenstve. Všímala som si ich konanie a správanie, pretože boli pre mňa vzorom vo viere a ja som ich chcela napodobniť. Zvlášť Zuzka bola pre mňa veľkým vzorom. túžila som sa jej podobať vierou, láskou... A1e raz, celkom náhodne, som bola svedkom jednej udalosti, kedy sa Zuzka ukázala v úplne inom svetle. Vôbec nereagovala ako kresťan. To so mnou tak otriaslo, že som na dlhší čas zanevrela na spoločenstvo.“
      I keď sa neskôr dalo všetko do poriadku, nielen tie dievčatá, ale i celé spoločenstvo pochopilo, ako nerozhodnosť v dôležitých veciach, prípadne nesprávne rozhodnutie, môže nepriaznivo ovplyvniť duchovný rast blížneho.
      Nuž zahoďme nerozhodnosť, ak ide o vieru a život z nej! Každé zaváhanie v tejto oblasti prináša škodu nielen nám, ale i druhým. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(553)
2 Kor 1, 1-7
12.06.2003 | Čítanosť(1835)
2 Kor 1, 12-24
12.06.2003 | Čítanosť(1523)
2 Kor 1, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet