17.jún 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Milovať sa dieťa učí iba tým, že je milované.

~H. HOLTHAUS~

20.06.2003 - Miron
čítanosť683 reakcie0
(Share 171 0)


2 Kor 1, 1-7

Príhovor

      Spomínam si na jedného starčeka, ktorého som spovedal. Po sv. spovedi sme sa ešte chvíľu rozprávali. Zdalo sa mi, akoby chcel zo seba vyliať všetok bôľ, ktorý sa nachádzal v jeho srdci. Nakoniec povedal: „Mám už vyše osemdesiat rokov. Keď sa pozriem naspäť do svojho života, nachádzam v ňom len samé trápenie a len sem tam trochu radosti.“
      Možno, že aj sami cítime podobnú životnú skúsenosť. Preto nám dnešné čítanie z druhého listu veriacim v Korinte dodá do života hojnú útechu.
      Sv. Pavol hovorí o utrpeniach Ježiša Krista, ktoré keď niekto nasleduje, prinášajú súčastne i veľkú útechu. Je to vlastne to, k čomu nás vyzýva Ježiš Kristus: vziať každý deň svoj kríž a nasledovať ho. Sv. Pavol pripomína, že k takému konaniu sa viaže i prísľub útechy. Možno, že sa nám nedostane hneď, možno budeme na ňu musieť dlho čakať, ale určite je dostaneme. Boh neostáva nič dlžný. Teda každý, kto nesie s trpezlivosťou svoj kríž, kto ho nesie ako utrpenie Kristovo, môže dúfať v útechu a môže byť celkom presvedčený, že sa mu tejto útechy skutočne dostane.
      Spisovateľ A.J. Cronin spomína, že pri návšteve jedného kostola vo Viedni videl dojímavú udalosť. Akýsi muž zastavil pri kostole invalidný vozík, z ktorého vzal do náručia choré dieťa a niesol ho pred oltár. Tam, pred oltárom, ho vysoko vyzdvihol, podržal v náručí a dlho sa pozeral na kríž. Potom sa vrátil a dieťa znovu položil do vozíka. Cronin sa nezdrža1 a spýtal sa, čo to má znamenať. Dostal takúto odpoveď: „Prichádzame tu denne, aby sme vo svojom nešťastí našli silu do ďalších dní.“ (F. Dancák, Dal. nám príklad, 7.dodatok, s.l8)
      Nemáme v moci urobiť náš pozemský život bez utrpenia a ťažkostí. Ale môžeme od Spasiteľa pre tento život čerpať hojnosť útechy, ktorú nám ponúka. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(725)
2 Kor l, 12-20
12.06.2003 | Čítanosť(1905)
2 Kor 1, 12-24
12.06.2003 | Čítanosť(1593)
2 Kor 1, 1-11


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet