22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Láska je druh pakľúča, ktorý otvorí všetky dvere blížneho.”

~THEODOR G. VON HIPPEL~

20.06.2003 - Miron
čítanosť506 reakcie0
(Share 165 0)


1 Kor 16, 4-12

Príhovor

      Dnešné čítanie nám prináša záver l. listu sv. apoštola Pavla veriacim v Korinte. V uplynulých týždňoch sme sa zoznamovali s rôznymi ťažkosťami tejto mladej Cirkvi, ako aj s riešeniami, ktoré im napísal sv. Pavol.
      Tematika listu bola veľmi rôznorodá. Sv. Pavol prísne odsúdil krvismilstvo, dotkol sa problémov okolo modloslužobných obradov a prešiel až po vrcholky možností definovať lásku a ku konečnému Kristovmu kraľovaniu, kde bude všetko vo všetkom Boh.
      Korinťania z tohto listu museli mať veľkú radosť. Pavlove neraz i tvrdé slová im ukazovali správny smer duchovného snaženia vo veciach, kde si nevedeli poradiť. Čo by tak napísal sv. Pavol nám, kresťanom súčasnosti? Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Obsah listu, ktorý by nám napísal, by sa určite nelíšil od učenia, ktoré nám predkladá Cirkev skrze dokumenty 2. vatikánskeho koncilu a mnohé encykliky Svätého otca. V týchto dokumentoch, ktoré sú určené pre nás, Cirkev reaguje na naše ťažkosti a problémy a ukazuje nám správnu orientáciu v týchto často chaotických časoch. Je len na nás, aby sme ich obsah poznali a usilovali sa podľa neho aj konať.
      Pred nejakým časom som jednému mladému mužovi ponúkol z farskej knižnice „Katechizmus katolícke cirkve“. Na moje prekvapenie odpovedal: „Tento katechizmus máme doma. Je to dobrá vec. Viete, u nás sa veľa diskutuje o viere, náboženstve. A keď nám v niečom nie je jasno, jednoducho sa pozrieme do katechizmu. A je po probléme.“
      Snažme sa osvojiť si tento postoj, aby sme nestratili správny smer, ale aby sme v pravde odvážne išli za Pánom. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1773)
1 Kor 16, 01-24


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet