17.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Je potrebná odvaha tvrdiť, že trapista, viazaný prísnymi pravidlami, sa viac teší zo sveta ako hýrivec alebo Rotschild. Koniec koncov čo je prirodzenejšie? Miera radosti nespočíva vo vonkajšom hromadení predmetov, ktoré nám ju môžu poskytnúť, ale v schopnosti našej duše ju prijímať.

~A. Joly ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť650 reakcie0
(Share 180 0)


1 Kor 15, 29-38

Príhovor

      Kňaz a publicista A. Hlinka rozpráva túto skúsenosť. Pred niekoľkými rokmi som prijal pozvanie na prednáškové turné po francúzsky hovoriacich afrických krajinách. Istý večer sme prišli na misijnú stanicu v severnom Togu. Privítal nás misionár z Alsaska. Počas večere vošiel dnu ozrutný černoch a misionár mu dal rozkazy. Napriek slabému svetlu bolo vidno, že je nesvoj, neistý a ustrašený. Na otázku, prečo sa tak správa, misionár odpovedal, že má strach. Čarodejník vraj otrávil celú jeho rodinu. On ušiel jeho nástrahám. Prišiel k misionárovi: Všade ho vraj sprevádzala kliatba urazených predkov - tvrdil čarodejník. On by ich vraj mohol uzmieriť, ale žiadal za to vysokú cenu: dary a slepú oddanosť. Stromy, bralá, rastliny, zvieratá, jaskyne - všetko sa človeku prenasledovanému predkami či čarodejníkom môže stať osudným.
      Traja prítomní misionári rozprávali hrôzostrašné historky o otrávených a dokaličených ľuďoch, ktorých stihla pomsta čarodejníkov. Bielym dajú pokoj, lebo vraj nad nimi nemajú moc. V skutočnosti však preto, lebo bieli sa vedia brániť. Obrátenie na kresťanstvo znamená pre tieto národy ozajstné vykúpenie z moci temných síl.(A. Hlinka, Ozveny Slova 2, s.l54)
      Ak človek odmietne Boha, odmietne veriť v neho, to neznamená, že je slobodný. V skutočnosti sa stáva otrokom svojich vášní, ale i zlých duchov. Taký človek vlastne stráca svoju pravú slobodu. Sv. Pavol v dnešnom čítaní znovu povzbudzuje Korinťanov vo viere. Prijmime toto povzbudenie aj my, aby sme žili v pravej slobode Božích detí a tak sa vyhli všetkým otroctvám, ktoré prináša nevera a hriech. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(1875)
1 Kor 15, 01-19
12.06.2003 | Čítanosť(1703)
1 Kor 15, 20-34
12.06.2003 | Čítanosť(1698)
1 Kor 15, 35-58


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet