16.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keby Boh nejestvoval, museli by sme si ho vymyslieť, pretože bez neho a toho, čo predstavuje, nedokážeme žiť a už pri prvých nárekoch či prvých krokoch máme problémy. Bez viery v Boha by to bolo ako bývať v dome bez strechy alebo čítať bez svetla.”

~CARLO CARRETTO~

20.06.2003 - Miron
čítanosť741 reakcie0
(Share 199 0)


Téma: Nový rok / Novoročné predsavzatie

Myšlienky... 106/2000

       Čas na prelome rokov je časom, kedy človek najčastejšie prehodnocuje minulosť a určuje si akési priority pre budúcnosť. Výsledkom sú tradičné novoročné predsavzatia, ktoré sú koncipované tak, aby ich naplnenie prinieslo novú kvalitu života.
       Čo však považujeme za „novú kvalitu“ života? V tomto smere sa zmýšľanie ľudí dosť podstatne odlišuje. Pre niekoho je to len odstránenie nejakého zlozvyku, alebo dosiahnutie lákavého úspechu v práci. Zaiste, aj za týmto sa skrýva „nová kvalita“. Ale stačí to na uspokojenie túžby nášho srdca?
       Najväčšou bariérou pre začatie nového je hriech. Hriech ničí a usmrcuje. Pozrime sa do svojej minulosti a skúmajme, koľko našich vzťahov „zomrelo“ pre hriech. Koľko našich priateľstiev odumrelo, len preto, že sme do nich pustilo zlo? Koľkokrát odumrela naša náklonnosť voči druhým, len preto, že sme dovolili závisti, aby vypustila svoj jed? Koľko takýchto „úmrtí“ sa skrýva v našej minulosti?
       Ježiš Kristus je darca nového života. „Kajajte sa a verte evanjeliu.“(Mk 1, 15) Táto výzva sv. Jána Krstiteľa nám dáva návod, ako pozvať Darcu života do nášho srdca. On má moc vzkriesiť odumreté vzťahy, priateľstvá...
       Bolo by úžasné, keby práve toto tvorilo náplň našich novoročných predsavzatí. Skrze pokánie dovoliť Bohu, aby vzkriesil to, čo odumrelo pre náš hriech.
20.06.2003 | Čítanosť(2521)
Téma: Nový rok / Lk 2, 21
01.01.2005 | Čítanosť(1460)
Téma: Nový rok / Predsavzatie
20.06.2003 | Čítanosť(1260)
Téma: Nový rok / Lk 6, 31


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet