24.júl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    V životnej kríze koná v človeku sám Boh a tak je kríza zároveň miestom nového a intenzívneho stretnutia a skúsenosti s Bohom.

~Anselm Grün~

20.06.2003 - Miron
čítanosť577 reakcie0
(Share 210 0)


Rim 1, 7 - 12

Príhovor

      Rím v dobe sv. Pavla bol centrom politickej moci západného sveta. Dalo by sa povedať, že oči všetkých národov sa upierali na Rím. Správy z tohto politického centra sa rýchlo šírili po celom vtedajšom svete. Preto ani život rímskych kresťanov nezostal v anonymite. Vydávali krásne svedectvo viery. Apoštol Pavol to oceňuje a vzdáva vďaky Bohu za všetkých, „pretože sa ich viera zvestuje po celom svete“(Rim 1, 8).
      Aké by bolo krásne, keby aj naša farnosť si zaslúžila takéto ocenenie. Pritom ohlasovanie Božieho kráľovstva je priam povinnosťou každého pokrsteného. Každý môže a má ohlasovať evanjelium podľa daru, ktorý dostal od Boha.
      Známy publicista A. Hlinka rozpráva o jednej skúsenosti.
      Asi pred rokom som sa náhodou v dome priateľa stretol s dvoma asi dvadsaťročnými dievčatami. Po dlhšom rozhovore som sa nezdržal a opýtal som sa: „Odkiaľ máte to kresťanské presvedčenie, to nadšenie, tú radosť z viery?“
      Prvá, staršia, odpovedala: „Mala som šťastie dostať sa do krúžku, ktorý viedol Ferko.“
       „Boli rodičia veriaci?“
       „Áno, ale skutočne veriacou som sa stala až v tom krúžku.“
      A je to i pochopiteľné. Vo vývojovom veku mladý človek buď prehodnotí zdedenú vieru - bez pomoci iných, najmä vo viere utvrdených rovesníkov to spravidla nejde - a stane sa presvedčeným kresťanom, alebo ju neprehodnotí a stratí ju - na čas alebo navždy. I keď je pravda, že to, čo rodičia do detí duchovne investovala, sa sotva navždy stratí.
      Druhé dievča sa pozrelo na kamarátku a povedalo: „U mňa sa to všetko začalo stretnutím s ňou.“(A. Hlinka, Ozveny Slova 3, s.85)
      Zaiste, nie každý má dar ohlasovať slovom Ježiša Krista, ale každý môže druhým ponúknuť svedectvo o vlastnej viere, každý môže pozvať priateľa, známeho na nejakú duchovnú akciu, každý môže podarovať dobrú kresťanskú knihu. A keď už nič iné, každý sa môže modliť za druhých, aby boli schopní prijať dar viery. Amen.
20.06.2003 | Čítanosť(644)
Rim 1,28 - 2,9
12.06.2003 | Čítanosť(1951)
Rim 1, 16-32
12.06.2003 | Čítanosť(1884)
Rim 1, 1-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet