18.september 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Tri veci, bratia, tri veci podopierajú vieru, prehlbujú nábožnosť a udržujú čnosť: modlitba, pôst a milosrdenstvo. O čo modlitba klope, to pôst dosahuje a milosrdenstvo dostáva. Modlitba, milosrdenstvo a pôst: tieto tri veci sú jedno a navzájom si dávajú život... Nech ich nik netrhá, nedajú sa oddeliť. Ty, čo sa postíš, vedz, že tvoje pole sa postí, ak mu chýba milosrdenstvo. Ty, čo sa postíš, len to, čo rozdáš z milosrdenstva, pribudne do tvojej sýpky. Preto, človeče, nestrácaj čas schovávaním, ale zbieraj rozdávaním. Dávaj sebe tým, že daruješ chudobnému; lebo čo nenecháš inému, to mať nebudeš.

~sv. Peter Chryzológ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť839 reakcie0
(Share 239 0)


Mk 12, 1-12

Príhovor

      Nezriedka sa stretávame s hlásateľmi nových učení, ktorí ohlasujú záchranu človeka. Ide o rôzne sekty, ktoré chcú svojim falošným učením sa hrať na spasiteľov ľudstva. Ale môžu to byť aj rôzne spoločenské systémy, ktoré vo svojej nadutosti sa cítia schopné vyriešiť všetky problémy sveta.
      My vieme, že pravý Spasiteľ už prišiel v osobe Ježiša Krista. Dokonal dielo vykúpenia, ktoré ho poslal uskutočniť Otec. Prišiel, aby každému, kto v neho verí daroval večný život.
      Oslavujeme jeho spasiteľské dielo, ale predsa sa možno v kútiku srdca skrýva otázka: „Sme vykúpený ľud. Ale nestroskotalo Ježišovo vykupiteľské dielo vinou zlých a nehodných kresťanov? Spomeňme pritom na všetky tie tienisté stránky dejín Cirkvi.
      Kristus vykonal dielo, pre ktoré prišiel na svet. A my, hoci máme účasť na rôznych hriechoch, môžeme dúfať v spásu, ktorá je v Kristovi, napriek našim slabostiam a vinám. Máme niesť túto nádej všetkým okolo nás a nemusíme zúfať, keď sa nám bude zdať, že zlo napriek tomu zdanlivo triumfuje. Spása sveta totiž nie je položená na našom diele, ale na vykupiteľskom diele Ježiša Krista. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2646)
Mk 12, 35-44
12.06.2003 | Čítanosť(2534)
Mk 12, 18-27
12.06.2003 | Čítanosť(2446)
Mk 12, 13-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet