19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Modlitba ochraňuje nevinnosť. Modlitba je sila pre telo, istota pre dom. Modlitba je pečať panenstva, vernosť manželstva, výzbroj cestujúcich, stráž odpočívajúcich. Modlitba je obhajca súdených, útecha verných, radosť radujúcich sa. Modlitba je rozhovor s Bohom, zjednotenie s anjelmi, odvrátenie zla, návrat hriešnikov.

~sv. Efrém Sýrsky ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť539 reakcie0
(Share 161 0)


Mk 9, 10-15

Príhovor

      Peter, Jakub a Ján boli svedkami Ježišovho premenenia na vrchu. Bola to úžasná skúsenosť, a predsa mnohému nerozumeli. Diskutovali o probléme, potom začali klásť Kristovi otázky. Chceli sa dozvedieť viac, ale stále im to nedávalo zmysel. Vedeli však, že idú správnym smerom, keď nasledujú Krista. Nevzdali sa. Vnútorným zrakom videli to, čo si ešte netrúfali sformulovať alebo vysvetliť. Toho boli schopní až neskôr.
      Zaiste nám nie je cudzia situácia, v ktorej sa apoštoli ocitli. Koľkokrát stojíme zoči-voči „problému“, že nechápeme a nerozumieme niektorým Kristovým slovám alebo kresťanskému chápaniu sveta. Čo s tým však robíme? Mávneme rukou a necháme problém nevyriešený alebo sa snažíme spoznať pravdu dávaním otázok a štúdiom?
      V tejto súvislosti si spomínam na jednu dievčinu, ktorá prišla na faru. V ruke mala papier, na ktorom bolo čosi napísané. Povedala: „Otče, poslednú dobu som si poznačila všetko, čomu som veľmi nerozumela. Ako zo Svätého písma tak i z náboženstva. Mali by ste čas vysvetliť si tieto veci?“
      Samozrejme som súhlasil. Dokonca ma to potešilo. A tak sme spolu prešli zo dvadsať okruhov problémov, ktoré si nevedela vysvetliť. Bolo to inšpiratívne stretnutie.
      Sú veci, ktorým nemusíme rozumieť, ale to neznamená, že to musíme nechať tak. Sv. matka Cirkev vychádza v ústrety všetkým, ktorí hľadajú pravdu a to hoc aj spôsobom, ktorý si zvolila spomínaná dievčina. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(2916)
Mk 9, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(2484)
Mk 9, 38-50
12.06.2003 | Čítanosť(2366)
Mk 9, 2-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet