22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Dnes, keď sa svet stáva stále čoraz pohanskejší, keď materializmus odkláňa stále viac duše od Boha, keď sa rozmanité falošné filozofie snažia zastrieť pred nami Božiu pravdu a zosmiešniť to, čo nám je najsvätejšie – našu vieru - , treba sa zahľadieť do života svätých, a to najmä tých svätých, ktorí prežívali život podobne ako my a ktorí sa síce od nás ničím mimoriadnym nelíšili, iba ich črtou a tým, že aj najobyčajnejšie malé povinnosti konali s nevšednou láskou, s nadprirodzeným zápalom.

~Bl. Uršula Ledóchowska ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť601 reakcie0
(Share 178 0)


Mk 9, 10-15

Príhovor

      Peter, Jakub a Ján boli svedkami Ježišovho premenenia na vrchu. Bola to úžasná skúsenosť, a predsa mnohému nerozumeli. Diskutovali o probléme, potom začali klásť Kristovi otázky. Chceli sa dozvedieť viac, ale stále im to nedávalo zmysel. Vedeli však, že idú správnym smerom, keď nasledujú Krista. Nevzdali sa. Vnútorným zrakom videli to, čo si ešte netrúfali sformulovať alebo vysvetliť. Toho boli schopní až neskôr.
      Zaiste nám nie je cudzia situácia, v ktorej sa apoštoli ocitli. Koľkokrát stojíme zoči-voči „problému“, že nechápeme a nerozumieme niektorým Kristovým slovám alebo kresťanskému chápaniu sveta. Čo s tým však robíme? Mávneme rukou a necháme problém nevyriešený alebo sa snažíme spoznať pravdu dávaním otázok a štúdiom?
      V tejto súvislosti si spomínam na jednu dievčinu, ktorá prišla na faru. V ruke mala papier, na ktorom bolo čosi napísané. Povedala: „Otče, poslednú dobu som si poznačila všetko, čomu som veľmi nerozumela. Ako zo Svätého písma tak i z náboženstva. Mali by ste čas vysvetliť si tieto veci?“
      Samozrejme som súhlasil. Dokonca ma to potešilo. A tak sme spolu prešli zo dvadsať okruhov problémov, ktoré si nevedela vysvetliť. Bolo to inšpiratívne stretnutie.
      Sú veci, ktorým nemusíme rozumieť, ale to neznamená, že to musíme nechať tak. Sv. matka Cirkev vychádza v ústrety všetkým, ktorí hľadajú pravdu a to hoc aj spôsobom, ktorý si zvolila spomínaná dievčina. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3015)
Mk 9, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(2582)
Mk 9, 38-50
12.06.2003 | Čítanosť(2426)
Mk 9, 2-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet