19.júl 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Predovšetkým napodobňujem Magdalénino správanie. Fascinuje ma jej obdivuhodná alebo skôr milujúca odvaha, ktorá obšťastňuje Ježiša. Hej, cítim, že aj keby som mala na svedomí všetky hriechy, aké len možno spáchať, išla by som k Ježišovi so srdcom plným ľútosti a hodila by som sa mu do náručia, lebo viem, ako veľmi miluje márnotratného syna, ktorý sa k nemu vráti.

~sv. Terezka ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť660 reakcie0
(Share 172 0)


Utorok po 15. nedeli po ZSD / Mk 7, 5-16

Príhovor

      V jednej galérií je zaujímavý obraz. Keď sa človek na neho pozerá z diaľky, vidí mnícha, ktorý sa modlí so zbožne zopätými rukami. Keď sa však pozrie na obraz zblízka, tak vidí niečo úplne iné. Mnícha, ktorý vytláča šťavu z citróna. Maliar namaľoval tento obraz, aby pranieroval jednu z častých chýb človeka: úsilie vyzerať lepšie než je skutočnosť.
      Práve k tejto ľudskej slabosti smerujú Ježišove vyčítavé slova. Prísnosť týchto slov je adekvátna vážnosti tejto ľudskej slabosti. Hriech predstierania, pokrytectva je nebezpečný zvlášť pre človeka, ktorý túži byť uznávaný, chválený, oceňovaný. S túžbou zdať sa dobrým sa často nekryje skutočnosť. Oveľa horšie je, ak človek vedome klame, len aby vynikol v očiach druhých. Je to hriech voči pravde.
      Ak sa chceme tejto slabosti vyvarovať, musíme sa naučiť byť pravdiví voči sebe. To znamená úsilie o sebapoznanie. Musíme pozorne skúmať nielen svoje slová a skutky, ale aj pohnútky, ktoré k ním viedli. Môže sa stať, že okolie bude mať o nás lepšiu mienku, než aká je skutočnosť, ale ak budeme k sebe pravdiví, tak to bude pre nás motívom, aby sme sa takými skutočne stali.
      Môžeme niečo predstierať sebe i ľuďom, ale musíme si uvedomiť, že pred Bohom nie je nič utajené. Pred ním spadne i tá najkrajšia maska a odhalí sa pravá skutočnosť. Chráňme sa preto akejkoľvek formy pokrytectva. Amen.

      Týždeň po 15. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2351)
Mk 7, 24-30
12.06.2003 | Čítanosť(2197)
Mk 7, 14-23
12.06.2003 | Čítanosť(1933)
Mk 7, 1-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet