22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Cirkev stále chorľavie a je slabá, lebo na svojom tele stále nesie umieranie Pána Ježiša, aby sa na jej tele zjavne ukázal aj Ježišov život.

~John Henry Newman~

20.06.2003 - Miron
čítanosť694 reakcie0
(Share 211 0)


Pondelok po 15. nedeli po ZSD / Mk 6,54 - 7,8

Príhovor

      Zvesť o Ježišovi, ktorý uzdravuje chorých, sa rýchlo šírila. A tak nečudo, že keď došiel s učeníkmi do genezaretského kraja, obklopilo ho veľké množstvo ľudí, ktorí trpeli rôznymi chorobami. Sv. Marek hovorí o veľkom súcite Spasiteľa. Veď „všetci, čo sa ho dotkli, ozdraveli“(6,56).
      Títo ľudia vo svojej veľmi nedokonalej viere vidia Ježiša iba ako zázračného lekára. On im však napriek tomu neodmieta svoju pomoc. Uzdravuje ich, ale zároveň im ponecháva voľnosť. Takto kladie základy pre neskoršie prijatie evanjelia.
      Takto by sme mali konať aj my v styku s neveriacimi, alebo s tými, ktorí vo svojej ľahostajnosti k viere upadli na samé dno ľudskej biedy. Slúžiť im a zároveň ponechať voľnosť. A to vo väčšine prípadov vedie k objavu Boha a viery.
      Pozrite sa na tento príbeh. Astrid stretáva Kristínu, ktorá je tehotná. Čaká tretie dieťa. Je zjavne unavená. Odprevádza deti do školy. Škola je v údolí a cesta späť je namáhavá.
       „Chcete, aby som vaše deti odprevadila do školy?“ pýta sa Astrid. Udivená týmto návrhom od úplne neznámej osoby Kristína ponuku prijíma. Každé ráno sa potom Astrid postará o dve deti Kristíny. Odprevadí ich do školy a zo školy naspäť domov. Samozrejme, že sa vytvára vzťah a jedného dňa sa Kristína neubráni otázke, prečo jej Astrid ponúkla túto službu, hoci sa vôbec nepoznali. Astrid jednoducho a pravdivo odpovie, že je kresťanka a podľa nej poskytnúť službu patrí k viere... Kristína je prekvapená. Zdôverí sa, že spolu s manželom sú pokrstení, ale nechodia do kostola.
      Krátko na to sa obe rodiny stretnú a vytvorí sa vzájomná sympatia. Kristína poprosí Astrid, aby bola krstnou matkou jej dieťaťa. O dva roky neskôr vďaka jednému duchovnému stretnutiu Kristína s manželom prežijú obrátenie. Teraz sú už zapojení do života farnosti.(Jean-Luc Moens, Evanjelizovať znamená milovať, s. 57)
      Takto môžeme kráčať týmto svetom a svojou službou môžeme mnohým umožniť, aby sa dotkli Ježiša a boli uzdravení. Amen.

      Týždeň po 15. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2895)
Mk 6, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(2881)
Mk 6, 1-13
12.06.2003 | Čítanosť(2497)
Mk 6, 30-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet