17.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keď Kristus tak veľa trpel, keď Mária tak veľa trpela, ako by sme mohli byť dobrí a svätí bez toho, žeby sme trpeli?”


~ALBINO LUCIANI~

20.06.2003 - Miron
čítanosť749 reakcie0
(Share 186 0)


Téma: Piatok po 14. nedeli po ZSD / Mk 6, 45-53

Príhovor

      Spisovateľ A. Hailey v románe Konečná diagnóza pekne vykreslil postavu šéfa patológie, Dr. Pearsona. Bol to starý lekár s bohatými skúsenosťami. Ignoroval však nové metódy laboratórnej práce a to spôsobilo smrť malého dieťaťa. Prílišné sebavedomie narobí vždy veľa škody.
      Podobne je to aj v živote viery. Koľko nezdravého sebavedomia je v kresťanských spoločenstvách. Koľko je ľudí, ktorí sa hrdo hlásia ku Kristovi, k Cirkvi, ale pritom nevedia ani desať Božích prikázaní. Koľko duchovnej škody vznikne z tohto nezdravého sebavedomia?
      Dnešné evanjelium je pre nás výstrahou. Učeníci po zázračnom rozmnožení chleba dostali ďalší dôkaz Kristovho Božstva. Zbadali ho chodiť po mori. Zjavil sa im v premenenej podobe, vyňatý zo zákona príťažlivosti. Dalo by sa povedať, že i v jednom tak i v druhom prípade na okamih pred nimi vyvstala Ježišova sláva z druhého sveta. Napriek tomu evanjelista o nich píše tvrdé slová:“...ich srdce bolo otupené.“
      Môžeme mať rôzne duchovné zážitky, môžeme zakúsiť mnohé zázraky Božej dobroty vo svojom živote, ale nič z toho nás neochráni pred temnotou a pádom, ak neprestaneme deň čo deň zápasiť o vieru. Kto podľahol uspokojeniu vo viere a prestal sa usilovať o jej ďalší rast, ten ľahko padne pri prvej príležitosti. Viera nie je trvalý stav, ktorý možno raz a navždy získať. Viera je dar, ktorý treba v každom okamihu nanovo od Boha vyprosovať. Tento zápas trvá až do konca pozemského života. Ak ho zoberieme vážne, nikdy nepodľahneme prílišnému sebavedomiu, ktoré neraz prináša mnoho duchovnej škody. Amen.

      Týždeň po 14. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2845)
Mk 6, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(2829)
Mk 6, 1-13
12.06.2003 | Čítanosť(2425)
Mk 6, 30-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet