22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Povinnosť rozpoznáš predovšetkým podľa toho, že si ju nemôžeš sám zvoliť.”

~ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY~

20.06.2003 - Miron
čítanosť791 reakcie0
(Share 185 0)


Téma: Štvrtok po 14. nedeli po ZSD / Mk 6, 30-45

Príhovor

      Istý podnikateľ sa sťažoval priateľovi: „Nemám na nič čas.“ A ten mu na to povedal: „Tak ti treba! Nemal si sa dať strhnúť prácou.“ Ten podnikateľ sa voči týmto slovám ohradil a podobne by sme urobili aj my, pretože sami pociťujeme podobný problém. Žijeme v dobe, ktorá človeka neustále provokuje k nadmernej činnosti. Je to akoby začarovaný kruh. Prílišná činnosť ženie k stále väčšej činnosti. Akosi nedokážeme vyskočiť z tohto rytmu, i keď cítime, že nám to neprospieva.
      Dnešné evanjelium nám chce pomôcť v tomto probléme. Apoštoli sa vrátili z misijnej cesty. Bola to úspešná cesta. Ohlasovali pokánie, vyhnali mnoho zlých duchov, uzdravili veľa chorých. S nadšením toto všetko vyrozprávali Ježišovi. I keď museli byť unavení, boli by ochotní ihneď vyraziť na ďalšiu podobnú cestu. Namiesto toho ich Kristus pozýva k odpočinku do ústrania. Chce ich naučiť vytvoriť si nutný priestor pre odpočinok, regeneráciu síl. Človek to potrebuje, aby bol schopný plniť svoje úlohy.
      Pozrite sa, čo hovorí obnoviteľ katolíckeho Junáka vo Francúzsku, Guy de Larigauda: „Musíme sa znovu naučiť ničnerobeniu. Nie k záhaľke, ale k takej kľudnej nečinnosti, pri ktorej človek uvidí na zemi krásu v chrobáčikovi či sedmokráske. Keď začuje tichý vánok vo vetvách stromov, pípnutie vtáčika na vetve. Keď začne vnímať, ako zem dýcha a hovorí. Kľud, v ktorom hovoria hlasy minulých stretnutí a zážitkov. Kedy sa začnú rodiť plány zajtrajších krokov a činov. Kedy o tom všetkom dôverne rozprávaš s Bohom.“(HS 87/88, s.5/2)
      Majme odvahu trochu vypnúť. Človek sa musí zastaviť a odpočinúť si. Len tak dokáže správne vnímať dôležitosť vecí okolo seba, len tak dokáže citlivo reagovať, len tak dokáže rozlíšiť, čo je dôležité a čo nie. Amen.

      Týždeň po 14. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2895)
Mk 6, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(2881)
Mk 6, 1-13
12.06.2003 | Čítanosť(2497)
Mk 6, 30-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet