22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Všetci sme anjeli s jedným krídlom. Ak chceme lietať, musíme sa objať.”

~LUCIANO DE CRESCENZO~

20.06.2003 - Miron
čítanosť726 reakcie0
(Share 208 1)


Téma: Pondelok po 14. nedeli po ZSD / Mk 5, 24-34

Príhovor

      Príhoda, ktorú nám zachycuje evanjelista Marek sa stala vo chvíli, keď sa Ježiš vybral na cestu k domu Jairusa, aby uzdravil jeho umierajúcu dcérku. Zaiste išlo o veľmi dôležitú vec. Náhlivosť bola na mieste. A predsa sa Kristus dá zdržať „bezvýznamnou“ ženou.
      Táto chorá žena trpela 12 rokov. Určite zažila vo svojom živote veľa odmietnutia. A nedarilo sa jej lepšie, hoci už navštívila mnohých lekárov. Jej stav sa skôr zhoršoval. Nevidela pred sebou už žiadne ľudské riešenie, žiadnu ľudskú nádej.
      Táto žena potrebovala 12 rokov, aby sa uzdravila, aby urobila to milé gesto dôvery. Kristus odpovedá na jej dôveru darom uzdravenia. Musíme byť vďačný Kristovi, že sa zastavil pri tejto žene a uzdravil ju. Je to dobrá správa pre mnohých z nás, ktorí už dlho trpia či už telesne alebo duchovne. Ktorí už nemajú žiadnu ľudskú nádej na vyriešenie svojho problému. Musíme byť vďační Ježišovi, že urobil tento akt uzdravenia, pretože nám tak ukázal, ako máme k nemu pristupovať.
      A ešte jednému nás touto udalosťou učí náš Spasiteľ. Je to umenie vnímať potreby tých druhých. Dav si nevšimol tú úbohú ženu, hnali sa len za Ježišom a prestaveným synagógy. Kristus však dokázal i v tejto naliehavej situácií zastať a zaujímať sa o tých „malých“.
      Azda naša vnímavosť, schopnosť zastať a zaujímať sa o potreby blížnych bude tým posledným impulzom k tomu, aby sa dokázali s dôverou „dotknúť Ježiša“, aby boli uzdravení. Amen.

      Týždeň po 14. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(3017)
Mk 5, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(2028)
Mk 5, 21-43


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet