23.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď milujete Boha, postarajte sa, aby aj vaši blížni, a najviac domáci a známi ho milovali. Preto ich poučte, presvedčte, napomínajte a proste, koľko len môžete.

~sv. Augustín~

20.06.2003 - Miron
čítanosť592 reakcie0
(Share 174 0)


Mk 5,21-24.35 - 6,1

Príhovor

      Čakal som v potravinách v rade na košík. Predo mnou boli dve dievčatá, stredoškoláčky. Rozprávali sa tak nahlas, že som sa nechtiac stal svedkom ich rozhovoru. Nepamätám sa o čom sa konkrétne rozprávali. Išlo však o to, že jedná odhovárala tú druhú od nejakej veci. To, čo mi utkvelo v pamäti, je jej odpoveď: „Nemôžem ho predsa sklamať: Príliš mi dôveruje.“
      Ak dôvera blížneho nás priam ženie naplniť jeho prosbu, potom dôvera človeka Bohu otvára dvere Božiemu milosrdenstvu a pomoci.
      Evanjeliové rozprávanie o veľkej dôvere Jairusa nám to iba potvrdzuje.
      Boh je vždy ochotný nám pomôcť, keď ponížene uznávame svoju ničotu a celú svoju nádej vkladáme v jeho dobrotu. Sv. Terézia z Lisieux hovorievala: „Svätosť nevyrastá z toho či onoho cvičenia. Spočíva v náklonnosti srdca, ktorá nás robí poníženými a maličkými v Božom náručí, dáva nám vedomie vlastnej slabosti a až odvážnu dôveru v jeho otcovskú lásku.“
      Dôverujeme tomu, koho poznáme. A tak prvým krokom k budovaniu dôvery je poznávanie Boha. Poznávame ho skrze jeho Syna Ježiša Krista a jeho náuku.
      Druhým krokom je uvedomenie si vlastnej slabosti a nemohúcnosti, ktorá sa skláňa pred nesmiernou Božou mocou. Tu niekde sa rodia pohnútky, ktoré nás vedú k hlbokej a úprimnej dôvere Bohu. Je to dôvera, ktorá nepozná hraníc.
      Prijmime dnes teda lekciu o dôvere, ktorú nám dáva Jairus. Nech sa jeho príklad pre nás stane povzbudením k budovaniu osobnej dôvery Bohu. Amen .
12.06.2003 | Čítanosť(2917)
Mk 5, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(1954)
Mk 5, 21-43


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet