23.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď ťa začnú napadať myšlienky pokušenia, spomeň si na Boha a na to, že je pri tebe prítomný, že tvoje myšlienky vidí. Povedz svojej duši: „Ako sa hanbíš tebe podobných hriešnikov a bojíš sa, aby neuvideli tvoje hriechy, tým viac sa máš hanbiť a báť sa Boha, pred ktorým je všetko odkryté.“ Takéto myšlienky vzbudzujú v duši Božiu bázeň, a keď sa v nej utvrdíš, pokušenia ťa prestanú znepokojovať.

~pustovník Izaiáš ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť532 reakcie0
(Share 124 0)


Mk 1, 29-35

Príhovor

      Dnešné čítanie z evanjelia sv. Marka zaiste vlialo posilu pre tých, ktorí trpia rôznymi telesnými bolesťami a chorobami. V trápení dobre padne vedieť, že niekto má s nami súcit. Ježišovmu srdcu sú veľmi blízki všetci chorí a trpiaci. Veď len pozrite. Po namáhavom dni prijíma pohostinstvo v dome sv. Petra. Vidí, že jeho svokra je chorá, hneď k nej pristupuje a uzdravuje ju. Kto vie, či sa do zotmenia stihli najesť. Celé mesto sa zhromaždilo pri dverách, prinášali chorých a posadnutých zlými duchmi.
      Musela to byť nádherná scéna. Aké radostné museli byť výkriky tých, ktorí boli uzdravení a oslobodení od zlých duchov. Aké nadšenie muselo panovať v celom tom zhromaždení. Azda smieme v tomto Ježišovom konaní vidieť symbolický náznak budúcich sviatostí, ktoré prinášajú vnútornú milosť.
      I keď toto zhromaždenie nemalo ešte dobré poznanie Ježiša Krista, jedno, čo sa od nich môžeme naučiť, je dôvera. Chápali, že nie je obyčajným človekom. Videli jeho moc nad zlými duchmi a to im stačilo, aby s dôverou k nemu priviedli všetkých svojich blízkych, ktorým už asi nikto nedával nádej.
      Dnes, keď využívame výdobytky modernej medecíny, ľahko sa môže stať, že sa prestaneme obracať k Ježišovi. Pekne to hovorí jeden rehoľník: „Keď som chorí, modlím sa k Ježišovi, aby ma uzdravil. Potom idem k lekárovi a dám sa liečiť. Ak Boh chce, tak sa tej choroby zbavím. Ak je Božia vôľa, aby som niesol tento kríž, tak sa modlím, aby mi pri tom pomáhal.“ Dôvera musí byť stály znak našej viery. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3129)
Mk 1, 14-20
12.06.2003 | Čítanosť(2922)
Mk 1, 21-28
12.06.2003 | Čítanosť(2421)
Mk 1, 9-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet