22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Modlitba je odpoveď. A prvú otázku kladie Boh. Ak by on neopustil svoju izoláciu, nikto by nás nemohol oslobodiť od tej našej. Ak by nás nepovolal z priepasti bytia, nikomu by nenapadlo odpovedať. Áno, na milovanie sú potrební dvaja.”

~CARLO CARRETTO~

20.06.2003 - Miron
čítanosť548 reakcie0
(Share 150 0)


Mk 1, 23-28

Príhovor

      Posadnutosť je vec strašná, odporná, ponižujúca, ale pravdivá. Márne sú pokusy vysvetliť ju iba ako psychickú chorobu, i keď je spojená s nervovými chorobami. Keď sa démon usadí v ľudskom tele, ovládne telesné údy a nižšie duševné sily, obrazotvornosť a city. Posadnutosť je dnes zriedkavá, ale v dobe Ježiša Krista a prvých storočiach cirkvi bola dosť častá. V Cirkvi je známy úrad exorcistu - jedno z nižších svätení ktorých úlohou bolo vyháňať zlých duchov.
      Posadnutí prejavujú nadľudskú telesnú silu, hovoria cudzími jazykmi a poznajú veci vzdialené a skryté. Pred udelením sviatosti krstu sa kňaz nad dieťaťom modlí modlitbu exorcizmu, aby ho zbavil vplyvu, ktorý nadobudol satan na ľudstvom svojim prvým víťazstvom v raji.(podľa: B. Ráček, Život Kristúv, s.l35)
      Pred živým Bohom však diabol nemá žiadnu šancu. Nečistý duch v dnešnom evanjeliu spoznáva, že nemá dočinenia s obyčajným človekom a pokúša sa vyjednávať. Ježiš však prísne rozkazuje: „Mlč a vyjdi z neho!“ Nečistý duch sa podrobuje tomuto príkazu.
      Ježišova moc nad nečistými duchmi je znamením príchodu Božieho kráľovstva. Vyháňanie zlých duchov je predzvesťou veľkého víťazstva Ježiša Krista nad „vládcom tohto sveta“(Jn 12,31). Toto konanie oslobodzuje ľudí od nadvlády démonov. Ježiš Kristus pri potýčke s farizejmi hovorí: „Ale ak ja Božím Duchom vyháňam zlých duchov, potom k vám prišlo Božie kráľovstvo.“(Jn 12,28)
      V dnešnej dobe je nemálo filmov a kníh, ktoré svojim rozprávaním o duchoch temnoty naháňajú hrôzu. My sa nemusíme báť, pretože Kristus zvíťazil nad satanom. Nad nikým, kto je Kristov, satan nemá žiadnu moc. Radujme sa z tejto správy, že sme oslobodení od nadvlády zlých duchov. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3156)
Mk 1, 14-20
12.06.2003 | Čítanosť(2950)
Mk 1, 21-28
12.06.2003 | Čítanosť(2446)
Mk 1, 9-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet