15.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Roky som si myslel, že ľudia až príliš milujú sami seba. No teraz viem, že pravda je iná. Táto láska nie je dostačujúca, ba niekedy úplne absentuje. Hlboko vo vnútri ľudia nemajú radi to, čo sú, kde sú a akí sú. Ako potom môžeme skutočne milovať blížneho, keď používame takéto zdeformované meradlo akým je láska k sebe?

~John Dever ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť628 reakcie0
(Share 166 0)


Mt 23, 29-39

Príhovor

      V Poľsku vyšiel katolícky román „Konfesjona“, čo znamená „Spovedelnica“. Hrdinom románu je kňaz Sadok. Je veľmi zbožný a žije na fare neďaleko Varšavy. Svojou zbožnosťou si získal dôveru všetkých veriacich.
      Jedného dňa prichádza k sv. spovedi mladá žena, ktorá má mať na druhý deň sobáš. Spovedá sa z celého života. Z jej vyznania vyplýva, že sa nedopustila ťažkého hriechu voči čistote počas známosti. Kňaz ju povzbudzuje, aby bola aj v budúcnosti svojmu mužovi a deťom oporou a vzorom.
      Potom pristupuje k spovedi snúbenec. Už úvodom hovorí, že neverí vo sviatosť pokánia. K spovedi vraj prišiel len preto, že si to jeho snúbenica želala. Kňaz začal trošku rozoberať, že jeho neverecký postoj môže v budúcnosti raniť náboženské cítenie jeho manželky. Snúbenec hovorí: „To je pravda, ale prečo sa mi potom tak ľahko oddala?“ „A to ste sa už tak dôverne stýkali?“
       „Áno.“ Kňaz Sadok v tejto chvíli prežíval najstrašnejší okamžik svojho života. Bol svedkom, že rozhrešenie, ktoré udelil snúbenke, bolo neplatné a pre ňu svätokrádežné. A k tomu jej musí ešte podať Telo Kristovo n a jej lživý jazyk, čím si sama pripravila odsúdenie. Musí tak urobiť, lebo je viazaný spovedným tajomstvom. O jej hriechu sa dozvedel zo spovede iného.(F. Dancák, Dal nám príklad, l. dodatok, s. 96)
      Hľa, aká tragédia. A koľko podobných tragédií sa udialo v dejinách sveta. Možno si niekto myslí, že to všetko zapadne prachom zabudnutia. Ale to by nebolo spravodlivé. Posledný súd odhalí verejne všetko zlo. Žiaden hriech nebude zatajený a všetko bude jasné. Bude to hodina pravdy a spravodlivosti. Nevieme, kedy príde, to vie iba Otec. Ale isté je, že nastane. Nech nás teda myšlienka na posledný súd povzbudzuje k čistému zmýšľaniu a k vytrvalosti v živote viery. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3413)
Mt 23, 13-39
12.06.2003 | Čítanosť(2733)
Mt 23, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet