24.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

     Vyhoďme si z hlavy, že cesta dokonalosti je asfaltová autostráda bez prekážok, bez stúpania a klesania, uprostred lesa v príjemnom ovzduší, bez zatiahnutej zimnej oblohy, ktorá zastiera slnko. Nie. Cesta dokonalosti je cesta kríža.

~kard. J. Siri~

20.06.2003 - Miron
čítanosť694 reakcie0
(Share 190 0)


Mt 23, 29-39

Príhovor

      V Poľsku vyšiel katolícky román „Konfesjona“, čo znamená „Spovedelnica“. Hrdinom románu je kňaz Sadok. Je veľmi zbožný a žije na fare neďaleko Varšavy. Svojou zbožnosťou si získal dôveru všetkých veriacich.
      Jedného dňa prichádza k sv. spovedi mladá žena, ktorá má mať na druhý deň sobáš. Spovedá sa z celého života. Z jej vyznania vyplýva, že sa nedopustila ťažkého hriechu voči čistote počas známosti. Kňaz ju povzbudzuje, aby bola aj v budúcnosti svojmu mužovi a deťom oporou a vzorom.
      Potom pristupuje k spovedi snúbenec. Už úvodom hovorí, že neverí vo sviatosť pokánia. K spovedi vraj prišiel len preto, že si to jeho snúbenica želala. Kňaz začal trošku rozoberať, že jeho neverecký postoj môže v budúcnosti raniť náboženské cítenie jeho manželky. Snúbenec hovorí: „To je pravda, ale prečo sa mi potom tak ľahko oddala?“ „A to ste sa už tak dôverne stýkali?“
       „Áno.“ Kňaz Sadok v tejto chvíli prežíval najstrašnejší okamžik svojho života. Bol svedkom, že rozhrešenie, ktoré udelil snúbenke, bolo neplatné a pre ňu svätokrádežné. A k tomu jej musí ešte podať Telo Kristovo n a jej lživý jazyk, čím si sama pripravila odsúdenie. Musí tak urobiť, lebo je viazaný spovedným tajomstvom. O jej hriechu sa dozvedel zo spovede iného.(F. Dancák, Dal nám príklad, l. dodatok, s. 96)
      Hľa, aká tragédia. A koľko podobných tragédií sa udialo v dejinách sveta. Možno si niekto myslí, že to všetko zapadne prachom zabudnutia. Ale to by nebolo spravodlivé. Posledný súd odhalí verejne všetko zlo. Žiaden hriech nebude zatajený a všetko bude jasné. Bude to hodina pravdy a spravodlivosti. Nevieme, kedy príde, to vie iba Otec. Ale isté je, že nastane. Nech nás teda myšlienka na posledný súd povzbudzuje k čistému zmýšľaniu a k vytrvalosti v živote viery. Amen.
12.06.2003 | Čítanosť(3531)
Mt 23, 13-39
12.06.2003 | Čítanosť(2816)
Mt 23, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet