17.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Mojou veľkou posilou v smútku bolo to, že od môjho detstva sa hlboko vo mne zakorenila nezlomná viera vo všemohúcnosť a nesmiernu dobrotu Božiu... Náboženstvo a veda sa nevylučujú, ako niektorí v našich časoch myslia a majú obavy, ale sa vzájomne dopĺňajú.

~Max Planck~

20.06.2003 - Miron
čítanosť753 reakcie0
(Share 177 0)


Mt 23, 1-12

Príhovor

      Všetko potrebuje svoj základ. Každá stavba potrebuje svoje základy podobne, ako každé zamestnanie predpokladá určité vedomosti. Čím je stavba vyššia, tým musí mať silnejšie základy. Podobne, čím náročnejšie zamestnanie, tým väčšie vzdelanie.
      Aké základy potrebujeme my, ktorí sa usilujeme o spásu a večný život? Základ sveta a života je Božia pravda. Táto pravda je vyjadrená vo viere a žije z viery. Najprv je to pravda o Ježišovi, potom dozrievanie v tejto pravde, nakoniec ako ovocie dozrievajú činy. Žiadne „farizejstvo“, ale život v pravde.
      Spisovateľ Mario Puza v knihe „Krstný otec“ opisuje život jednej z najvplyvnejších rodín mafie. Hrdinom je starý don Corleone a jeho synovia. Ak ide o prestíž, moc a peniaze, nezastavia sa ani pred vraždou, ani pred vydieraním a klamstvom. Dbajú však na vonkajšiu masku: zachovávajú sviatky, chodia na bohoslužby, kupujú sviečky a ozdoby do kostola. Ba i nevesta, čo prišla do rodiny, musí formálne prestúpiť na katolícku vieru.
      Hľa, toto je síce trošku drsný, ale pravdivý obraz života, ktorý nie je postavený na pravde. Mnohí i dnes hovoria i konajú podľa hesla: „Chceme náboženstvo, ale nechceme obsah viery!“ Takto sa to však nedá. Človek koná podľa toho, v čo verí, podľa toho, aký je obsah jeho viery.
      Nuž posväcujme sa pravdou! Každodenná chvíľka strávená čítaním Svätého písma nás vovedie do pravdy. A naša dobrá vôľa v spolupráci s Božou milosťou spôsobí dozretie tejto pravdy v nás v podobe ovocia života . Amen .
12.06.2003 | Čítanosť(3505)
Mt 23, 13-39
12.06.2003 | Čítanosť(2790)
Mt 23, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet